Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Grafická KDE 4 nadstavba nad správce balíčků pacman se dočkala rozsáhlých změn. Shaman 2, zatím dostupný v podobě aktuálních snímků z SVN, si klade za cíl spolupráci nejen s pacmanem, ale i dalšími správci balíčků, širokou rozšiřitelnost pluginy, zcela asynchronní chování a skriptovatelnost. Uživatelé Arch Linuxu mohou zkoušet z repozitáře [kdemod-playground].
Tiskni
Sdílej:
Tak to se mi zdá, že Yast umí ještě něco lepšího:
"mys" nebo "mys"+"+" označí balík k instalaci. "mys"+"-" balík označí k odinstalaci. "mys"+"!" balík zakáže. "mys"+"*" balík zamkne. "mys"+">" balík upgraduje. "mys"+"<" balík ponechá.Nemusím tedy shiftem označovat balíky a pak volit akci k provedení, ale místo shiftu tuto akci určit rovnou klávesami + - ! * < >.
To je to co nechápu:
Synaptic: 20 balíků "shift" + "myš" -> kontextová nabídka -> odinstalace balíků -> provést akci
Yast: 20 balíků "-" + "myš" -> provést akci
A na základě toho mi tvrdíš, že Synaptic to má lepší?Osobne doufam, ze nikdy. On totiz ten duplicitni projekt muze nakonec prevladnout protoze se ukaze jako lepsi. Oni totiz vyvojari toho stavajiciho nejsou vzdy nakloneni navrhovanym zmenam.Mne se Kpackagekit nelibi.Něco se mi nelíbí -> založím nový duplicitní projekt. Ach jo, kdy už se vývojáři FOSS zbaví tohoto myšlenkového viru.
Dobré GUI mají jednu skvělou vlastnost - konfigurovatelnost vzhledu. A KDE vychází vstříc. Rekonfigurovatelné rozložení panelů, tear off panely, rekonfigurovatelné toolboxy a do značné míry i menu. Na výmluvy není místo.Tak to pak musis mit ze Shamana zakonite radost
Něco se mi nelíbí -> vylepším stávající perspektivní projekt. Dopíšu chybějící funkčnost, přidám plugin, přidám volitelný vzhledový profilJiste. Pokud ovsem autor opravy prijme. A co kdyz neprijme? Co bys pak navrhnul? Hozeni napadu do kose? Ministerstvo lasky, ktere autorovi obuchem vysvetli nevyhody jeho nazoru? Jake OO.o preferujes? Ty od Sunu nebo ty od Novellu? Pouzivas jeste XFree86 a Open Sound System?