Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
stejně by mě zajímalo, podle jakých kritérií distribuci vybírali.Distribuce s širokou uživatelskou základnou, za kterou nestojí žádná firma z USA
jasate ponekud predcasne hosi, ono to ve vysledku cele muze byt podobne fiasko, jako napr. exemplarni MnichovŽe se nepodělíte taky o to, podle jakého kritéria posuzujete "fiasko". Podle FUD zpráv, které se čas od času objeví a které zdají poukazovat na to, že na 13.000 uživatelských stanic nenaskočilo 50 amatérských adminů-rychlokvašek a ze stažených cédéček za cca. půl roku práce nenapráskalo standardní instalaci Debianu? Projekt přechodu městské správy v Mnichově běží s důkladnou přípravou od roku 2003 a deklarovaně s tím, že nejde o žádnou hurá převratnou akci, ale plánovaně postupné nahrazování vybíhajících technologií, spolu s koncepcí přechodu na řešení na bázi webového rozhraní. Úspěšné nasazení předpokládá zvládnutou koncepci, která se potom může o to rychleji nasadit ve větších dimenzích - proto neplatí naivní úvaha, že když se za cca. 3 roky vývoje řešení migrovalo 480 pracovních stanic, takže celkově těch 13.000 bude trvat 80 let... takhle se dají počítat jen housky na krámě, což je evidentně to jediné, na co se autoři podobných výlevů zmůžou.
Aktueller Stand (September 2007): 480 Arbeitsplätze sind auf Linux migriert 4300 Arbeitsplätze setzen Open Source Software unter Windows ein 4500 Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter sind für Open Source Software geschult 80 Administratoren sind für LiMux geschult Das komplette Revisionsamt arbeitet seit einem Jahr mit dem Basisclient Die Lernwelt hat im Februar 2007 den europäischen E-Learning Award eureleA gewonnen Der Basisclient hat das Zertifikat "Gebrauchstauglicher Basisclient" vom TÜViTProtože jste jen hloupý troll, tak jen řečnická výzva: Definujte, co by v tomhle případě mělo znamenat větší úspěch, a přidejte kritéria, na základě kterých si to myslíte. Například znalosti a praxe v problematice přechodu kompletní správy velkoměsta na nové softwarové řešení, včetně záruk kontinuity funkčnosti, certifikací, vzdělávacích programů apod.
Tiskni
Sdílej: