V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Rovnako by sa dalo spýtať, k čomu su také správičky.K upozornění na zajímavý článek?
Fakt potrebujeme vedieť o každej zmene ikoniek v programe?Fakt máš pocit, že se obsah odkazovaného blog postu dá shrnout slovy „Firefox má nové ikonky“?
Kombinácia správička + Petr Tomeš + Firefox začína byť, pri všetkej úcte, trápna.Trapné je automatické navážení do Petra Tomeše. Zajímá se o Firefox, hodně o něm mluví, hodně o něm píše. Je na tom něco špatného? Poslední zprávičku o Firefoxu zveřejnil před čtrnácti dny, a tu před ní před dalším měsícem. To mi přijde naprosto v normě.
Otázkou je co s diskusí pod tím flamerem.Já bych ji uříznul celou. Kdyby někdo měl něco opravdu k tématu, může snadno založit nové vlákno.
Ale spíš bych udělal něco jednoduchého ve stylu jediného tlačítka "flame" nebo dvou tlačítek "flame" "non-flame" než mít 10 bodů jako na Rootu.Souhlas, deset bodů je k ničemu. Jen místo flame/non-flame bych používal něco neutrálnějšího, jelikož ne všechny zbytečné příspěvky jsou náběh na flame. (A ještě by bylo ideální přijít s výrazem, který by jasně dával najevo, že jde o čištění diskuse od těch opravdu zbytečných příspěvků, nikoliv o nějaké souhlasení nebo nesouhlasení.) U každého příspěvku by mohlo být jen jedno tlačítko pro pohřbení, a to druhé, opačné tlačítko by se objevilo jen u těch, které už někdo pohřbil. Tak by to celé mohlo fungovat při minimálním počtu kliků.
no spis by se mi libilo kdyby takto oznacene prispevky ovlivnovaly nejake "score" uzivatele, a kazdy by si sam nastavil hranici od jakeho score uzivatele rovnou ignorovat. nevim jestli uz to takto i nefungovalo, ale myslim ze by to byl uzitecny system.To bychom ale předpokládali, že každý uživatel píše výhradně užitečné, nebo výhradně neužitečné příspěvky. Nějaké „moderování“ na úrovni jednotlivých příspěvků má tu výhodu, že chytí zbytečné příspěvky nezávisle na autorovi. (Moderování píšu v uvozovkách, protože mně osobně nejde o žádné větší hodnocení příspěvků, jen bych chtěl mít možnost sundat ty zbytečné.)
Takove hodnoceni jsme zde meli, ale ctenari jej odmitli, proto jsem jej zrusil. Nicmene v posledni dobe se mnozi pozadavky na funkci +1, ktera by odstranila tento zlozvyk. Mozna by to slo resit pres AJAX, pak by to snad lidi pouzivali. A stejne by bylo mozne udelat i -1.Co takhle udelat to jak to maji ted na lupe - palec nahoru (OK) a palec dolu (KO)? Aby to uzivatele pouzivali, musi to byt stupidne jednoduche - libi/nelibi. Na rootu s tema bodama, to uz je moc slozite. Hodnoceni blogu tady na abicku jsem driv nepouzival, ted, kdy je to jen libi/nelibi, to pouzivam. IMO driv to hodnoceni nebylo nutne, ale ted pomalu zacina byt, jak se to tady zaplnuje. A samozrejme ne jen samoucelne hodnoceni, ale i ve spojeni s nejakou motivaci chovat se slusne, psat konstruktivni prispevky atd. Kdo ma vysokou karmu, ziska vic pozornosti (treba ve vyhledavani budou jeho vysledky vys), kdo se dostane do minusu, tomu se budou prispevky automaticky sbalovat, aby se to trochu omezilo to co se tu ted imo rozmaha - ze nekdo schvalne napise nasiraci prispevek, aby ziskal pozornost. Pak uz bude na inteligenci a slusnosti ctenaru, aby nedavali palec dolu prispevku jen kvuli tomu,ze s nim nesouhlasi (napriklad proto, ze vychvaluje nejakou feature windows), prestoze je dobre vyargumentovany a slusny.
Firefox 3 přinese novou sadu ikon ve stylu Tango, upřednostní některé ikony a další prvky pracovního prostředí [...] sníží se paměťová náročnost a prohlížeč se zrychlí.20.12.2007
[...] včetně oprav pro stabilitu, výkon, využívání paměti, vylepšení platformy i uživatelského rozhraní. Ikony, tlačítka a styly nabídek linuxové verze nyní používají motiv GTK. [...]20.11.2007
[...] Kvalita (rychlost, kompatibilita s weby, regrese a celkové provedení) má být přinejmenším stejná jako u Firefoxu 2. Betaverze Firefoxu 3 nebude vydána, pokud by byla méně výkonná než Firefox 2.21.11.2007
Alex Faaborg představuje současný návrh multiplatformní podoby a ovládacích prvků Firefoxu 3 [...]Tu séria správičiek Petra Tomeša o Firefoxe končí a začína podobná séria o Ubuntu. Na základe uvedeného vývoja predpokladám, že ďalšia správička informujúca o nových ikonkách, menšej spotrebe pamäte a vyššej rýchlosti Firefoxu 3 je otázkou niekoľkých málo dní. Bude ale po toľkých opakovaniach ešte niečím prínosná, prekvapivá či užitočná?
správce sítě rozhodne o stavech online/offlineTak na tohle jsem teda zíral jak touš, pak jsem si ale přečetl:
We’ve started to explore deeper desktop integration as well. For example, we have a service that can connect to DBus and we listen for NetworkManager changes to determine when we should be online or offline.
Tiskni
Sdílej: