Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
NTRU je pod licencí GPL možné použít v open source aplikacích, pro komerční projekty je připravena proprietární licence. Díky tomu, jak je systém NTRU navržen, není možné šifru prolomit pomocí Shorova algoritmu (narozdíl od RSA či ECC), takže je odolný i proti útokům kvantových počítačů.
Tiskni
Sdílej:
NTRUSign is not a zero-knowledge signature scheme and a transcript of signatures leaks information about the private key, as first observed by Gentry and Szydlo.[1] Nguyen and Regev demonstrated in 2006 that for the original unperturbed NTRUSign parameter sets an attacker can recover the private key with as few as 400 signatures.[2]
Je praktictejsi to mit na jednom miste, kde se da dobre postarat o optimalziaci na architekturu a podobne.Takže nejpraktičtější by bylo vrazit do jádra všechny užitečné knihovny, ne? Něco mi na tvé argumentaci nesedí.
NTRU cryptographic patents may be used as long as the user adheres to version two (2) of the GPL License. For details please refer to COPYING-2.txt included in this distribution.
Jediné "konečné řešení" by bylo zrušení SW patentů tam, kde platí, v první řadě v USA. Ovšem i když tam před 2 lety proběhla velká reforma patentového práva, SW patenty zůstávají.Naprosto s Vámi souhlasím, a proto mne NTRU nechává velmi chladným. Hrozba toho, že firmu držící patenty na NTRU koupí nějaký velký patentových moloch/troll přesně ve chvíli, kdy se algoritmus začne mohutně používat, je mnohem reálnější než radikální pokrok na poli kvantových počítačů. Pokud máme na poli asymetrické kryptografie někam poskočit, tak bych byl raději za nějaký royalty-free algoritmus, než aby se opakovala situace s ECC.
Using the latest suggested parameters (see below) the NTRUEncrypt public key cryptosystem is secure to most attacks.A odkaz je na stránky autorů algoritmu :). Další odkazy: http://andrewl.dreamhosters.com/archive/64529101.pdf (Coppersmith & Shamir, 1997) http://www.mathnet.or.kr/mathnet/kms_tex/982882.pdf (Han, 2005) Takže nevím, jestli je všeobecné veselí a implementace do kernelu zatím na místě. Ale třeba jsem jenom skeptik, ale tohle je na mě příliš moc zaštítěné komercí.