Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Společnost Telefónica Czech Republic dnes oficiálně oznámila zavedení DNSSEC do svých sítí. Tuto bezpečnostní technologii tak už mohou využívat jak majitelé mobilních telefonů v síti O2, tak i klienti připojení prostřednictvím ADSL či pevných linek.
„V současnosti chrání tato technologie více než 172 tisíc domén s koncovkou .CZ, což je více než 19 procent z celkového počtu zaregistrovaných domén. Zavedení technologie DNSSEC v síti společnosti Telefónica pomůže zvýšit bezpečnost zákazníků tohoto největšího poskytovatele připojení k internetu v této zemi. Velice oceňuji práci technického týmu, který velmi rychle DNSSEC nasadil pro všechny různé typy připojení,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Uživatelé internetových služeb Telefónica Czech Republic se o zabezpečení DNSSEC mohou přesvědčit dvěma způsoby. Na stránkách www.dnssec.cz je k dispozici automatický test, který zobrazením zelené nebo červené ikony klíče uživatelům ukáže, zda jejich připojení je, resp. není bezpečné. Druhou možnost nabízí doplněk pro prohlížeč Firefox, který lze stáhnout zdarma ze stránek www.dnssec-validator.cz. Ten umožňuje kontrolovat, zda je či není aktuálně navštívená doména chráněná, a to opět zobrazením ikony klíče, tentokrát přímo v adresním řádku okna prohlížeče.
Tiskni
Sdílej:
Kdyby tak oznámila zavedení IPv6.Všechno má svůj čas :). A pokud vím, tak někdy v roce 2010 stihli splašit ještě nějaký větší rozsah do rezervy.