Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
The Linux Foundation získala dalšího zlatého člena. Je jím japonský výrobce automobilů Toyota. Ta říká, že jí Linux nabízí flexibilitu a technologickou vyspělost potřebnou pro vývoj komunikačních a jiných systémů ve vozidlech. Projektový ředitel Keniči Murata k tomu dodal, že The Linux Foundation poskytuje neutrální fórum, kde mohou spolupracovat s ostatními společnostmi na otevřených inovacích.
Tiskni
Sdílej:
pobavilo
Taktak - zaseklý plyn, to se stávalo odjakživa u všelijakých vehiklů, co měly od plynu lanko (bowden) ke karburátoru Třeba u orezlého fichtla nebo embéčka.
Občas se mi v autě stane, že nechám kvalt a jenom zpomaluju a zpomaluju, brzdím motorem a nebo i trochu přibrzdím (a zapomenu že tam mám kvalt) a on si volnoběh "přidá sám" Nepříjemný pocit. Stačí hamtnout na spojku a/nebo na brzdu. Udávit normální auto normální nezávislou brzdou s posilovačem je hračka. A normální auto má klíček, který ve skříňce pod volantem cosi natvrdo vypne.
Dík za vysvětlení té statistiky zaseklých pedálů. Taky jsem měl pocit, že těch pár případů by poukazovalo na velmi slušnou kvalitu snímačů. Nad Vaší zmínkou o "přirozené selekci blbců" jsem chvíli uvažoval, jestli nemáte na mysli blbce, co si koupí hyperinteligentního Priuse a připadají si děsně ekologičtí, když podobné hodnoty průměrné spotřeby má kdejaká dieselová Oktávka z poslední doby...