NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Vyšlo Ubuntu 10.04 Alpha 2. Podrobnosti včetně linků pro stahování naleznete v oznámení vydání. Phoronix.com již stihl okomentovat stav grafického bootu Plymouth a udělat několik benchmarků.
Tiskni
Sdílej:
Uz jste to nekdo testoval ?
Taky nad tim premejslim.
Tak ted na tom jedu. (stary notebook HP nx6125)
Nesla instalace z live systemu takze jsem musel rebootovat a instalit klasickym postupem.
Zatim se to chova velmi slusne. Zvlada HD video bez cukani. Tzn lepe nez 9.04 (9.10 se mi ze zahadnych duvodu nepodarilo zprovoznit - nerozumelo si s grafikou)
Flash a jiny bordel na webovych strankach podstatne mene vytezuje procesor.
Asi po hodine pouzivani Firefoxu jsem si vsiml ze neni lokalizovan do cestiny ... to ani neberu jako zavadu.
Veskery HW bezi bez jakehokoli zasahu vcetne uspavani, probouzeni do RAM (hibernaci jsem nezkousel - nemam swap partition), funkcnich tlacitek.
Spravce baliku, aktualizace a repozitare - v poradku funkcni.
Rychlost startu je srovnatelna s oklestenyma win XP na stejnem HW.
Oproti 9.04 je start o cca 30 % rychlejsi.
Beh 10.04 alpha je tak srovnatelny s win seven ci vista (mezi obema win neni rozdilu v rychlosti behu)
Na rychlost behu Live dister z ramdisku samozrejme zadny z uvedenych systemu nema.
Uz jen skoda ze notebook nezvlada sirokouhly monitor (ani ve windows s original drivery) asi to nepodporuje grafika.
10.04 final vidim jako jasnou volbu pro tohoto dedecka.
Vice info (vypisy dmesg apod) na dotaz.