V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byla vydána první beta Ubuntu 11.10 „Oneiric Ocelot“. Tato verze přináší Thunderbird jako výchozího poštovního klienta, zálohovací nástroj Dejà Dup, aktualizované verze programů (například Ubuntu Software Center mimo jiné nově umožňuje zobrazit seznam nejlépe hodnocených aplikací, upravovat a mazat vlastní dříve napsané recenze nebo urychluje instalaci samostatných balíčků) a další novinky.
Vydání beta verze se týká také Kubuntu, Xubuntu, Edubuntu, Mythbuntu, Ubuntu Studio a Lubuntu. Druhá beta by měla podle plánu vyjít 22. září. Dále je plánován kandidát na vydání (6. 10.) a finální verze bychom se měli dočkat o týden později, tedy 13. října.
Tiskni
Sdílej:
NesouhlasímAle to jak tak jediné čo proti tomu múžete delat
Tak to napiš návod : "Jak udělat KDE použitgelně rychlé" , neb u mne na 4jádru i5 a grafice nv-gtx460 se to plazí jak kdyby bylo cpu vytížené na 100% a takovej šnek je fujky.
System Settings/Application Appearance/Style/Applications[Widget Style: Oxygen]/Configure/General/Enable animations = off System Settings/Application Appearance/Style/Fine Tuning/Graphical Effects: High display resolution and High CPU System Settings/Desktop Effects/General/Various Animations = off System Settings/Desktop Effects/General/Effect for window switching = No Effect System Settings/Desktop Effects/General/Effect for desktop switching = No Effect System Settings/Desktop Effects/General/Animation speed = Normal System Settings/Desktop Effects/All Effects/* = off System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window/Scale Window = off System Settings/Desktop Effects/All Effects/Resize Window/Show Outline = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Present Windows = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Outline = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Desktop Grid = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Login = on System Settings/Desktop Effects/All Effects/Logout = on System Settings/Desktop Effects/Advanced/Compositing type = OpenGL System Settings/Desktop Effects/Advanced/Suspend desktop effects for fullscreen Windows = on System Settings/Desktop Effects/Advanced/Use VSync = off (pokud nastane tearing ve videu, tak zapnout, nebo zapínat selektivně v aplikaci) System Settings/Workspace Appearance/Window Decorations [Oxygen]/Configure Decorations/General/Enable animations = off System Settings/Workspace Appearance/Window Decorations [Oxygen]/Configure Decorations/Shadows/Active Window Glow = off (čistě z estetického hlediska, ta modrá záře je hnusná) System Settings/Workspace Appearance/Splash Screen = None | Simple (estetika ...) System Settings/Desktop Search/Enable Nepomuk Semantic Desktop = on (ale pokud to nepoužíváte, tak klidně off) System Settings/Desktop Search/Enable Strigi Desktop File Indexer = off System Settings/Workspace Behaviour/Virtual Desktops/Switching/Animation = No Animation
ad změna výchozího klienta: V Evolution 3.0.3 konečně! opravily problémy s pop3 (při každém 2-3 stáhnutí nové pošty se stáhly všechny emaily znovu) a Evolution se stal konečně trochu použitelným! Thunderbird není vůbec špatný, ale chybí mi podpora kalendáře v gnome-shell (a plugin evolution-mirror chce hafo šíleně zastarých balíčků vč. instalace a pak zase odinstalace Evolution). Kdyby bylo k dispozici trochu přijatelnější řešení, taky bych používal Thunderbird jako výchozí.
par zoufalcu s alternativnima desktopama(xfce,icewm etc) jsou nezajimovou minoritou.pro koho ?
standartny Gnome ShellNo, nemůžu si pomoct, ale gnome shell mi přijde stejně standardní jako unity (vůbec).