Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Obvodní soud v Seattlu rozhodl, že společnost Valve porušila patent US 8,641,525 B2 společnosti Ironburg Inventions (dnes součást Corsair Gaming) aneb zkopírovala tlačítka na zadní straně svého dnes již nevyráběného ovladače Steam Controller a má tedy zaplatit 4 miliony dolarů.
Tiskni
Sdílej:
No, ja mam Xbox 360 controller a potom jsem si poridil Steam controller (protoze hype) ale nejak mi nesedl, takze porad pouzivam Xbox 360. Je ale pravda ze na controlleru hraju jenom Rocket League a Train Simulator.
To bych mohl ten Steam controller nekomu prodat me tak napada. Mam taky Steam link. Jeste uvidim.
Tady je vidět, jaké jsou patenty zlo, když můžou dát někomu monopol i na tak zjevnou věc.
Pokud mám tlačítka pro tři prsty, tak snad není nijak objevné a inovativní to, že bych mohl přidat i další tlačítka pro ty zbývající dva, ne?
Patenty jsou brzdou a je potřeba je zrušit jako licence. Chceš něco prodat , tak to prodej ale čekej že to okopčí a prodají levněji.
Patenty jsou zlo a neměly by vůbec existovat. Licence resp. autorské právo jsou ale výrazně odlišný případ. Licence ti nebrání vytvořit si vlastní dílo s podobnou funkcionalitou, takže tě nijak neomezují.
U autorskych del se sice vykrikuje, ze je treba je chranit aby autori tvorili, ale to je jedna obrovska lez, protoze autori dostanou presne 0 penez, a zaroven jim nic nebrani proste svoje veledilo zavrit nekde do trezoru.TVL já si tady už zvykl, že uvidím napsaný leccos, ale tohle je teda blábol.