V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na Google Video je k dispozici (půl roku staré ale stále zajímavé) video o historii a vlastnostech pythonského webového MVC frameworku Django. Záznam má více než hodinu, byl natočen na Google TechTalks a přednášející je Jacob Kaplan-Moss, jeden z hlavních vývojářů Djanga.
Tiskni
Sdílej:
zdokumentovany format s nedavno opensourcovanym VM, takze se laskave proberte.Ještě aby jeho licence nezakazovala vytvářet vlastní přehrávače. Taková podpora přímo v podobě K pluginu by byla super
A je otázka -- proč je ta implementace jenom jedna? Vrhá to trošičku, no, stín.Klasika. Bu, bu, bu, kdyz je implementace jen jedna, je to urcite prasacky napsane. Hele, nikdo ti nebrani v tom, aby sis vymyslel svou definici menecenneho formatu, prosim, ale ta, kterou tu propagujes, je funkcni mozna tak z pohledu tveho a dalsich par procent uzivatelu internetu -- alespon co se tyka Flashe.
Ano, pro těch pár procent bez kterých by internet nikdy nebyl :-PTakze ted je budem uctivat?
Můžeten nám hloupým pitomečkům polopatě vysvětlit jak se dělá přehrávač formátu, před četbou jehož specifikace se musíte zavázat, že získané vědomosti nesmíte použít ke tvorbě přehrávače?Ja fakt nevim, jestli ta licence takhle zni. Zrejme se mi v hlave michaji ty pravidla pro vytvoreni prehravace a programu na tvorbu. V tomhle pripade to je zrejme tak, ze je mozne vytvorit program, ktery bude Flash generovat, pricemz se musis dodrzet vsechny specifikace formatu, ale prehravac teda ne... Ja se vubec nesnazim vam vyvratit vas nazor na Flash. Ja jen rikam, ze Adobe si kvuli vam nesedne na prdel.
Ja jen rikam, ze Adobe si kvuli vam nesedne na prdel.A právě proto, řekl bych, zde píše, že Flash je prostě sračka, která na webu nemá co dělat pokud není zároveň k dispozici link na obsah, ke kterému není potřeba viz W4D.
Flash je prostě sračka, která na webu nemá co dělat pokud není zároveň k dispozici link na obsah, ke kterému není potřeba viz W4DZe je potreba alternativni obsah, to bych nezpochybnoval.
Ja fakt nevim, jestli ta licence takhle zni. Zrejme se mi v hlave michaji ty pravidla pro vytvoreni prehravace a programu na tvorbu. V tomhle pripade to je zrejme tak, ze je mozne vytvorit program, ktery bude Flash generovat, pricemz se musis dodrzet vsechny specifikace formatu, ale prehravac teda ne...Ó jak objevné, takže se příště zdržte vyjadřování o věcech, o kterých víte kulové.
Jakou výhodu na druhou stranu přinese pouze ta jedna jediná správná?Nemusim resit, co ze si to teda ted musim nainstalovat, kolik toho je verzi, kdo ma nejcerstvejsi verzi, kdo uz co implementoval atp. Ne vsichni maji cas a chut nekde lezt po forech a diskusich. Vim, kdo ma Flash na svedomi, stahnu plugin od nej, protoze zatim vzdy delal to co jsem potreboval (a co jsem videt nechtel, zablokoval jsem) -- protoze zrovna konkretne u Flashe si nepamatuju, ze by prehravac od Macromedie neumel ten format prehrat (u Wordu uz je to jine, nekompatibilita dokumentu z ruznych verzi, to zname). Takze spis nez globalne bych to tvrdil konkretne o Flashi.
A na to je potřeba nějaká zvláštní genialita, aby byl tvůrce zároveň tak neskonale hodný, aby tam zároveň přidal odkaz na stažení příslušného videa?A to snad Google nedela?
Nebo protože ne na všech platformách je k dispozici přehrávač flashe, ale přehrávače videa tam nejsou žádný problém. Uvědom si, že není jen tvůj umrněný desktopek, ale jsou taky technologie, o kterých se tobě patrně ani nezdá.
Google to dělá, ale na to, aby se člověk z toho odkazovaného blogu na tu stránku Googlu dostal, potřebuje flash, přímý odkaz tam není. A pokud Pichi přehrávač flashe z jakéhokoli důvodu nemá, je mu první odkaz platný jak bota hadovi. Řekl bych, že v tom je jádro pudla. Co se týče toho šedesátičtyřbitu, řekl bych, že zrovna na tomhle serveru vaše argumenty moc zastánců nenajdou. Oni totiž párprocentní minoritu tvoří i desktopoví uživatelé Linuxu...A na to je potřeba nějaká zvláštní genialita, aby byl tvůrce zároveň tak neskonale hodný, aby tam zároveň přidal odkaz na stažení příslušného videa?A to snad Google nedela?
A pokud Pichi přehrávač flashe z jakéhokoli důvodu nemá, je mu první odkaz platný jak bota hadovi. Řekl bych, že v tom je jádro pudla.Nejvtipnější na tom je to, že Pichi dokonce ten flash plugin má, ale prostě jej v prohlížeči musí mít prakticky pořád vypnutý, protože ... Škoda slov.