V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pre všetkých užívateľov dátových modemov napr. od Orange (ale snáď ľubovoľného operátora), ktorým sa zatiaľ nepodarilo tieto karty rozbehať pod Linuxom - existuje veľmi zaujímavý projekt Vodafone Mobile Connect Card driver, umožňujúci bezbolestné pripojenie k Internetu, posielanie SMS, štatistiky a pár ďalších drobností. Podobným, ale menej sofistikovaným, projektom je asus-3gtool, ktorý je napr. v repozitároch eee-pc.
Tiskni
Sdílej:
wvdial connect
.
Zatim se mi nestalo ze by se nepripojil a plug'n'play modemu je uplne v pohode (a to se nezminuju, ze pripojeni ted trva zhruba 10 vterin).
Mam, ale je nastaveny (aspon si to myslim :) na OnlyGPRS mod. Jinak jestli se hodi i tak tak tady je /etc/wvdial.conf:
[Dialer Defaults]
Phone = *99***1#
Username = vodafone
Password = vodafone
Stupid Mode = 1
Dial Command = ATDT
Check Def Route = on
Dial Attempts = 3
[Dialer connect]
Modem = /dev/ttyUSB0
Baud = 460800
Init2 = ATZ
Init3 = ATQ0 V1 E0 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","dataplus.vodafone.cz"
ISDN = 0
Modem Type = Analog Modem
A lehce upraveny /etc/ppp/peers/wvdial:
debug
noauth
name wvdial
replacedefaultroute
noipdefault
nomagic
usepeerdns
ipcp-accept-local
ipcp-accept-remote
nomp
noccp
nopredictor1
novj
novjccomp
nobsdcomp
At slouzi.