Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Finální verze jádra 2.6.37 je aktuálně k dispozici. Největší změnou je částečné odstranění BKL (velkého jaderného zámku). Jádro tak lze pro některé hardwarové konfigurace přeložit bez něj. Na BKL ale stále závisí například ovladače V4L. Pro další změny vizte např. Linux Kernel Newbies.
Tiskni
Sdílej:
2.6.37 mám už od včerejšího rána (tedy pár minut poté, co vyšlo, díky cron skripte ), malá úprava undervolt patche a tp_smapi, vše jede, jak má.
Taky jsem si nemohl nevšimnout nové config možnosti ohledně BKL, zkusil jsem jen tak pro zajímavost BKL vypnout a porovnat (diff) config bez a s BKL. V podstatě jediné pro mě "důležité" věci, které potřebuji BKL, jsou UDF filesystém a IPX podpora (pro strýčka Příhodu). V4L používám ve verzi 2 s kompatibilitou pro V4L verze 1 (aby mi fungoval skype videohovor) a v config diffu nebyla žádná zmínka o V4L. Takže se hned nelekejte zprávičky
Utíkej zpátky na pole, vidláku
To že tomu nerozumíš neznamená že je to píčovina...
Pochopitelně, že ne! Jak by mohlo, když kritické kernel systémy už roky BKL nepoužívají?
Já se však raduji! Konečně záminka pro nákup dobrého pití. Furt lepší, než to nakupovat a "slavit" jen tak, ne?
Už jsem to smazal, byl to jednoduchý skript, který využíval curl, grep a awk ke získání a přeparsování http://kernel.org/kdist/finger_banner a pokud "grepnutý" výstup obsahoval "2.6.37$", tak zavolal utilitku "mail", která mi poslala informační email na moji adresu, kam mi chodí zprávy od daemonů (mdadm, smartd, ...), když se něco pokazí. A protože každý email, doručený na tuto adresu, je přeposílán i na můj mobilní email (...@vodafonemail.cz), mohu bezpečně říci, že jsem se do kompilace pustil "pár" minut od vydání kernelu, protože jsem neměl zrovna nic jiného na práci
Get a lifenekde jsem na tohle videl odpoved:
A kde se to da stahnout?
hledej , kernel 2.6.32 , pozor je treba R600 IRQ firmware , video-ati driver 6.13 a novejsi mesa, optimalni je 7.10/7.11-devel