Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Vývojář distribuce Linux Mint vytvořil fork Shellu z GNOME 3. Nazývá se Cinnamon a cílem je dát mu již zavedené rozhraní po vzoru GNOME 2.
Tiskni
Sdílej:
pro normálního člověka je to nebe a dudy.Citation needed. Já normálně při práci rozdíl mezi Gnome 2 a XFce nepoznám, nebýt toho, že je v rohu obrazovky myš namísto stopy.
první akce ... nastaveníNebavili jsme se náhodou o normálních lidech? Pokud je první akce nastavování čehokoli, tak jsi automaticky computer geek, ne normální. Jinak ohledně logout/suspend/etc. nechápu, o čem mluvíš, protože jsem nic nenastavoval a zobrazuje mi to vždy nabídku, kde jsou všechny možnosti (tedy se jednak nic samo neohdlašuje a druhak to nabízí suspend...).
Nebavili jsme se náhodou o normálních lidech? Pokud je první akce nastavování čehokoli, tak jsi automaticky computer geek, ne normální.To jakože normální člověk nepotřebuje nastavit rozložení klávesnice? Moje zkušenost s normálními lidmi je přesně opačná. Jakmile přijdou k něčemu, co má jiné rozložení klávesnice, než jsou zvyklí, ptají se mě, jak to opravit.
Jinak ohledně logout/suspend/etc. nechápu, o čem mluvíš, protože jsem nic nenastavoval a zobrazuje mi to vždy nabídku, kde jsou všechny možnosti (tedy se jednak nic samo neohdlašuje a druhak to nabízí suspend...).To zelené logout tlačítko jsi ve výchozí konfiguraci neměl? Testováno na Fedoře 16.
To zelené logout tlačítko jsi ve výchozí konfiguraci neměl? Testováno na Fedoře 16.Měl a zobrazilo vždy (řádově na tuctu instalací na různém hardware) nabídku, která přinejmenším obsahhovala logout, restart a shut down, když už nebyl suspend a hibernate k disposici.
To jakože normální člověk nepotřebuje nastavit rozložení klávesnice? Moje zkušenost s normálními lidmi je přesně opačná. Jakmile přijdou k něčemu, co má jiné rozložení klávesnice, než jsou zvyklí, ptají se mě, jak to opravit.To je jich tolik? To je zvláštní, čekal bych běžného kancelářského zaměstnance v čechách, že bude používat klasické české rozložení klávesnice a když by IT nastavoval všechny počítače na toto rozložení, tak by neměl mít problém.... No zajímavé Každopádně pokud to je úplně jinak, tak si rád vyslechnu jak to tedy běžně je.
Několikrát jsem si klikl na tlačítko logout omylemNo na Suse to nic neudělá a čeká na potvzení
XFCE pouze logout, ne shutdown či suspendSuse opět Všechny tři Zkoušel jsem FC16 s XFCE a tam to bylo taky tak, že tam bylo jen logout.
Zkoušel jsem FC16 s XFCE a tam to bylo taky tak, že tam bylo jen logout.Chtěl jsem tu distribuci napsat, zapomněl jsem, byla to Fedora 16.
Zkoušel jsem FC16 s XFCE a tam to bylo taky tak, že tam bylo jen logoutBy mě zajímalo, jak se ti to podařilo, protože FC16 s XFce mám ledaskde a všude to dává nabídku (akorát na desktopu v práci asi ne suspend, protože to neumí, musel bych to vyzkoušet).
No tak... když si uvědomím, co jsou první akce, když se nově přihlásím do nějakého prostředí, tak je to nastavení klávesnice (to mi v Gnome nikdy nedělalo problém)...Tak to mas dobry. Pro me osobne jsou 4 klavesove mapy jaksi malo...
Nemohu souhlasit.Někdy je dobré uvést s čím nesouhlasíš :), nejen módně nesouhlasit.
Prostředí LXDE přináší klasický design, lištu, menu, ikony na desktopuGnome 2 jsem nějakou dobu používal, a skoro bych přísahal, že lištu, menu i ikony má :).
LXDE vzniko právě jako reakce na nepříliš uspokojivou práci v Gnome2.Konkrétně?
XFCE je trochu na delší povídání, ale Olivier Fourdan by mohl vyprávět pro kdejaké zatvrzelce bez arguemntů...Nejsem si úplně jistý, jaké zatvrzelce bez argumentů máš na mysli, ale až napíšeš aspoň jeden obstojný argument, můžeme se o tom klidně pobavit :). Jestli jsi zatvrzelec, to říct nemůžu, neznám tě.
Kez by vsichni ti trolli, kteri tu hlasaji sve jedine pravdy o tristeni sil a opusteni linuxu taky jednou prestali tristit sily, spojili se a hromadne odtahli tam, kam je jim milo a prestali sem cpat sve zvasty. :-/Tak pod to bych se podepsal :). Akorát já bych je neposlal tam, kde je jim milo, ale radši rovnou do prdele, aby si náhodou nespletli cestu :). Ale co, máme volnou diskuzi, každý může vyjádřit svůj názor na věc, což jsme oba taky udělali :). Jinak nevidím důvod kvůli tomu odcházet ke KDE, které si nedávno prošlo přesně tím samým, XFCE ani LXDE nedosahuje toho, co nabízí Gnome 2. Gnome 3 je celkem přirozený vývoj, kdy se jedna komponenta toho celého nahradila za podstatně odlišnou. Ideální doba na forky a alternativy. I kdyby vzniklo těch forků deset, tak je to dobré, protože pomůžou vyzkoušt různé větve vývoje.