Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Maarten Lankhorst pracuje na větvi Wine, která bude umět spouštět 64bit programy. Nyní oznámil svůj první úspěch - Wine64 spustilo Hello world.
Tiskni
Sdílej:
doufam, ze bulanci nejsou aj v 64bitu (jinak ta informace sama o sobe zajimava je)
Že by konečně?
spíš by měli makat na na 32b verzi 64b je mi na *****.
Mně zas naopak. Nechci mít na 64bit systému 32bit balast a 7-zip je super komprimační program (rozhodně kvalitnější než Ark a File-roller dohromady) a alespoň ukáže proces rozbalování jinak než debilně pulsujícím progressbarem (i když file-roller z nejnovějšího gnome se už také snaží zobrazovat normálně, ale stále např. u více dílného (?) raru pokulhává) a operace jde pozastavit. Samozřejmě je port pro linux, ale jen CLI, což je mi na 2 věci - nebudu kvůli každému rozbalovanému souboru otevírat konzolu.
tak tyhle problémy nezdílím
tar x[jz]vf $FFF
a jsem spokojeny jako blecha. unzip
, ale jen vyjmecne.
Nebo jeste "unrar x" ? ;) to jsou ti guickari :D nam konzole (a terminal) staci :)
unp
Příště si přečtěte komentář až do konce, než něco plácnete.
Hele, Jardo, je zajímavé, že narozdíl od tebe kvůli p7zip opravdu nemusím spouštět konzoli. Integruje se totiž nádherně do Krusaderu.
A víš, co si myslím o lidech, kteří mi jednou tykají a podruhé vykají? Že by se měli léčit…
A kde jsem ti tykal? Si už vážně nepamatuju
BTW neintegruje se ti do krusaderu ale krusader ho najde a použije (integruje si ho sám, teda jestli ho náhodou dokonce nederivuje). ... to měl být vtip, ale asi né moc vtipnej.
To nic, ja vim, ze jsem debil.