Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jaká je pravděpodobnost že zapnutý počítač se samovolně vznítí??Videl jsi Nezvratny osud?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Vlivem odfláknuté izolace nastal zkrat na +5V, shodou okolností (naštěstí jsem byl doma) zrovna na těch tenkejch drátkách od FDD, co mají dost velkej odpor na topnou spirálu. Za minutu byla půlka bytu plná dýmu. Izolace se z kabelů kompletně odpařila až k odbočce pro FDD, ale jinak nic nepřišlo k úhoně. Zdroj se ale sám nevypnul ...Pocitacove zdroje jsou schopne do tehle vetvi dat klidne 20-40A, takze pokud je zkrat realizovany tenkym dratem, zdroj ho muze klidne rozzhavit skoro do ruda, aniz by se vypnul. Obzvlast zradna je vetev 3.3V, i kdyz ta se malokdy pouziva (snad mimo vyvedeni napajeni k eSATA), 5V vetev je pravdepodbobnejsi. Takze pokud zasobujete nejaka zarizeni z napajeni PC, je vhodne dat do one vetve pojistku, protoze protizkratova ochrana zdroje nemusi v tomto pripade zafungovat.
Pocitacove zdroje jsou schopne do tehle vetvi dat klidne 20-40A, takze pokud je zkrat realizovany tenkym dratem, zdroj ho muze klidne rozzhavit skoro do ruda, aniz by se vypnul.To máte pravdu. Navíc co je horší, jak se ten drát zahřeje, proud klesne a zdroj potom dodává jen jednotky ampér a udržuje ten drát v rozžhaveném stavu aniž by to byl dle obvodů zdroje havarijní stav. Tu zmiňovanou 3.3V větev jsem do AT zdrojů dobastlíval pomocí lineárních stabilizátorů (!) s obřími chladiči, abych jimi mohl napájet i ATX desky. Odběr na této větvi je z většiny tvořen procesorem a grafikou (tenkrát to byla AGP) a dosahuje kolem 7-8A, ve 3D jsem neměřil, protože můj ampérmetr by pravděpodobně ten proud dlouhodobě neustál.
síťovka (wake-on-lan) v jednou PCTakze zrejme cele PC zustava pripojeno k zasuvce a tudiz odebira neco vykonu...
Zatím se nic nestalo a ani se nebojím,že by se něco stalo...
Návratnost počítám asi dva měsíce.Počítáte do toho třeba i výměnu baterie na MB určené k napájení časovače hodin, udržování stavu voleb v BIOSu atd.?
Počítáte do toho třeba i výměnu baterie na MB určené k napájení časovače hodin, udržování stavu voleb v BIOSu atd.?Mam stejne reseni a nepamatuju se ze by za poslednich ~10 let bylo potreba baterku vymenit. To uz se spis menil celej pocitac
Možná by spíš byl řešením nějaký dostatečně velký olověný akumulátor do auta, nabíjený tím solárním panelem. Přes den by standby napájel panel a přes noc akumulátor.Oloveny akumulator a solarni panel skoro ekologicky hrozny hnusy.
hviezdnu branuSestrojenou z topinkovace ne?
Tiskni
Sdílej: