Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Necháváte při odchodu z bytu zapnutou (trvale nebo v pohotovostním režimu) elektroniku?
ne |
|
16% (230) |
1 - 3 spotřebiče |
|
44% (633) |
4 a více spotřebičů |
|
40% (585) |
Celkem 1448 hlasů
Vytvořeno: 21.6.2008 17:32
Tiskni
Sdílej:
Jaká je pravděpodobnost že zapnutý počítač se samovolně vznítí??Videl jsi Nezvratny osud?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Vlivem odfláknuté izolace nastal zkrat na +5V, shodou okolností (naštěstí jsem byl doma) zrovna na těch tenkejch drátkách od FDD, co mají dost velkej odpor na topnou spirálu. Za minutu byla půlka bytu plná dýmu. Izolace se z kabelů kompletně odpařila až k odbočce pro FDD, ale jinak nic nepřišlo k úhoně. Zdroj se ale sám nevypnul ...Pocitacove zdroje jsou schopne do tehle vetvi dat klidne 20-40A, takze pokud je zkrat realizovany tenkym dratem, zdroj ho muze klidne rozzhavit skoro do ruda, aniz by se vypnul. Obzvlast zradna je vetev 3.3V, i kdyz ta se malokdy pouziva (snad mimo vyvedeni napajeni k eSATA), 5V vetev je pravdepodbobnejsi. Takze pokud zasobujete nejaka zarizeni z napajeni PC, je vhodne dat do one vetve pojistku, protoze protizkratova ochrana zdroje nemusi v tomto pripade zafungovat.
Pocitacove zdroje jsou schopne do tehle vetvi dat klidne 20-40A, takze pokud je zkrat realizovany tenkym dratem, zdroj ho muze klidne rozzhavit skoro do ruda, aniz by se vypnul.To máte pravdu. Navíc co je horší, jak se ten drát zahřeje, proud klesne a zdroj potom dodává jen jednotky ampér a udržuje ten drát v rozžhaveném stavu aniž by to byl dle obvodů zdroje havarijní stav. Tu zmiňovanou 3.3V větev jsem do AT zdrojů dobastlíval pomocí lineárních stabilizátorů (!) s obřími chladiči, abych jimi mohl napájet i ATX desky. Odběr na této větvi je z většiny tvořen procesorem a grafikou (tenkrát to byla AGP) a dosahuje kolem 7-8A, ve 3D jsem neměřil, protože můj ampérmetr by pravděpodobně ten proud dlouhodobě neustál.
síťovka (wake-on-lan) v jednou PCTakze zrejme cele PC zustava pripojeno k zasuvce a tudiz odebira neco vykonu...
Zatím se nic nestalo a ani se nebojím,že by se něco stalo...
Návratnost počítám asi dva měsíce.Počítáte do toho třeba i výměnu baterie na MB určené k napájení časovače hodin, udržování stavu voleb v BIOSu atd.?
Počítáte do toho třeba i výměnu baterie na MB určené k napájení časovače hodin, udržování stavu voleb v BIOSu atd.?Mam stejne reseni a nepamatuju se ze by za poslednich ~10 let bylo potreba baterku vymenit. To uz se spis menil celej pocitac
Možná by spíš byl řešením nějaký dostatečně velký olověný akumulátor do auta, nabíjený tím solárním panelem. Přes den by standby napájel panel a přes noc akumulátor.Oloveny akumulator a solarni panel skoro ekologicky hrozny hnusy.
hviezdnu branuSestrojenou z topinkovace ne?