Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
..uz aby tu byla IPv6... AAAch jooo.....uz aby tu byla IPv6... AAAAch jooo...
Podle smlouvy totiž zaručuje 128kbps, ale std. jedu 2Mbps... Jen když stahuju dlouhé věci, tak mě po nějakých cca 80-100MB v kuse umravní na těch 128kbps a když nepřetržitý tok přestane, tak za cca 5-10 min. mám zase zlaté 2Mbps. Pro apt-get upgarade
je to v poho. Za těch 300,- měsíčně si nestěžuju.
FUP je berlička pro poskytovatele co se bojej říct, že si koupili nedostatečnou konktivitu. Když jsem vybíral připojení, tak jsem rovnou všechny nabídky s FUPem vyškrtnul. Přeci jen nechci aby mě někdo omezoval, když si bude chtít najednou stáhnout nějaké DVD s distribucema, něco přes p2p a koukat třeba nonstop na ct24 po netu.
Podle mě by mnohem férovější bylo, kdyby řekli že pokud člověk nepřetáhne x GB, tak bude zaplatí třeba o stovku míň.
Mimochodem zdá se mi to, nebo se FUP objevil v době kdy v nabídkách byly definované jak maximální, tak garantované rychlosti?
muze jeden clovek vubec vstrebat tolik dat?V klidu. Nemít limit, tak si během pár dnů prohlížím net offline
Download: 130 kB/s Upload: 735 kB/s
To já na Telecom zase s*ru.Měl jsem možnost rok používat jejich internet.Platil jsem papírově 512,ale skutečnost byla 408.FUP který nasadili je naprosto nehorázný..No řekněte sami:1GB na měsíc..Jenom aktualizase Ubuntu sežere 200 MB..Pryč od Telekomu..
Třeba nenechám ani bajt nevyužitý?
Tiskni
Sdílej: