Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
vtip to nebyl, ale vzdycky jsem si myslel ze je CM o hodne lepsi, jenom jsem nechtel urazit 44% TB komunitu :D
alespon jste me ujistil ze jsem si vybral dobre
Jen škoda (ale to je jiné téma) nízké podpory Opery ze strany webdeveloperů...Ja bych rekl ze to je naopak:
A Opera v podstate chce po webdeveloperovi aby optimalizoval svoje dilo pro nejake dalsi jine standardy ...jistě, Opera po webdeveloperech chce, aby své dílo tvořil podle nějakých standardů
Zkratka, vyvojari Opery by udelali dobre kdyby jejich interpretace webovejch stranek byla sjednocena budto s taborem IE useru anebo Gecko useru.promiň, ale s tímhle názorem jdi doprdele - "chování aktuální verze IE" by byl dost mizernej standard (viz výše), přinejmenším protože by to znamenalo čekat, až se pánové milostivě uráčí vydat novou verzi, aby se mohlo zjistit, jak zase mrší stránky, a pak teprve začít programovat Operu (Safari, Konqueror, Links, jakýkoliv ne-IE/ne-Gecko browser) p.s. ve volných chvílích mezi zvracením na klávesnici si v nějakém slovníku zkus vyhledat, co znamená slovo "standard"
PS: takováhle anketa teď byla tuším na Free Software Magazinu, ne?Je to možné. Ale protože to nečtu, tak jsem to nevěděl.
Poraďte mi něco malýho svižnýho pro GTK (případně v konzoli) s jednodouchou a bezproblemouvou obsluhou IMAP... Sylpheed? Balsa?
Claws-mail mě nějak neoslovil, zakotvil jsem u Sylpheedu a zatím naprostá spokojenost.
Tiskni
Sdílej: