Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Tak kauza atomový hřib v Krkonoších vesele pokračuje. Česká národní galerie stanovila za vítěze prvního orčníku Ceny NG 333 právě skupinu Ztohoven za tuto jejich recesi, kdy se nabourali do živého vysílání a odvysílali fiktivní jaderný výbuch. Odměnu spojenou s vítězstvím převzal za anonymní umělce jejich právník.
Tiskni
Sdílej:
Víš. teď jsi tomu kápl na hlavičku. I české právo zohledňuje hrozící riziko a způsobenou škodu. Konkrétně třeba paragraf 13 TZ říká:
čin jinak trestný, kterým někdo odvrací hrozící nebo trvající útok, není trestným činem.... (celé ti to tu rozepisovat nemusím i když to znám nazpaměť.
je logické, že pokud někdo řeší problém, jehož následky jsou mnohem závažnější než následky samotného řešení, pak by nikdo neměl být za toto řešení trestán. Takto by se na to mělo pohlížet.
Nebuď demagog. Myslím, že odpovědět si dokážeš sám. Stačí myslet. Pole tebe je nějaké vysílání výbuchu a smrt nevinného člověka ekvivalentní? To mi skutečně došla řeč!
a to že někdo udělá něco mimo zákon aby ukázal nebo dosáhnul něčeho lepšího pro společnost vidíš jako pro nebezpečné?Ale oni nedosáhli ničeho lepšího pro společnost. Akorát na tu hromadu hnoje, které se dnes říká moderní umění, přihodili další kupku.
To je snad vtip, ne? To je jako trestat okradeného za to, že nebyl schopný si věci ochránit...Tak to se doporucuju podivat na pokuty za ztratu nebo zniceni obcanky. 1000 - 10 000Kc. Staci natrefit na idiota na uradu a mas to napareny. Zdenek
Viděl jsi někdy ty stožáry/objekty na kterých ty kamery jsou. Jak bys je jako chtěl víc zabezpečit? Postavit k nim člověk se samopalem? Obmotat kilometrem ostnatýho drátu?.
Navíc by mě zajímalo, kdo jako první začal nazývat ten pšouk atomovým hřibem. Mě celá ta akce přišla dost o ničem, prostě přišli ke kameře, střihli jeden kabel a připojili jinej. Co je na tom umělckého nevím, ale vzhledem k tomu, že to dostalo nějakou cenou tak asi to umělcké je. To ale nemění nic na tom, že to nějaké poškozování cizí věci to asi bylo, a za to by měli nést následky. To že na ně chtěj hodit šíření poplašné zprávy mi přijde jen jako něčí snaha se zviditelnit.
Mimochodem nejvíc na sílu médií ukazuje, že se to propírá furt dokola.
Jinak akce s panáčkama na semaforech, nebo braní čepek policajtům mi teda přišlo mnohem zajímavější
Řekl bych, že o mocnosti nárazu plechové rakve do člověka každý ví,To je zvláštní, já myslel, že neví. ... když vidím, jak lidé přebíhají silnici a jak pozorně se rozhlíží. Nebo naopak: když vidím, kolik lidí jezdí bez pásu atd. Včera jsem dokonce viděl chlapíka, co "řídil" tak, že měl hlavu položenou na bočním skle, na druhé straně hlavy měl telefon a volant držel levou rukou v jeho dolní části...
naopak o síle médií neví nic jedna taková skupina obyvatelstva,To je zvláštní, já myslel, že ví. ... alespoň podle toho, jak o tom všichni kecají. Potíž je v tom, že to ve skutečnosti široké veřejnosti vyhovuje.
Kde neni zaloba, neni ani soud. CT mozna zalobu podala, ale mela by si spis sypat popel na hlavu, ze si ani neumi zabezpecit kamery. Spolecenska nebezpecnost cinu je nula. To je neco s cim pravo operuje, nema totiz byt svatym seznamem dogmat vynucujici pseudo-autoritu statni moci.Odpověděl jsem v příspěvcích okolo.
Spolecensky pokrok vzdycky vychazel a vzdy vychazet bude o tech, kteri odmitaji prijimat nesmyslne anebo nespravedlive zakony, regule, dogmata... Za (jakehokoliv) minuleho rezimu, stejne tak jako za toho stavajiciho, kdyz uz jsme u toho.Ano, zákony, které např. chrání majetek, jsou opravdu nesmyslné...
Tvuj priklad s tim autem je stupidita, ktera jenom ukazuje, ze smerem k nekterym lidem jsi nenavistny fanatik a nemas ani trochu strizlivy usudek: ti kluci nikoho nezabili ani nezmrzacili!Jde o princip: někdo udělá něco protizákonného (vražda, napojení se do vysílání), aby tím mohl podpořit jakési vyšší dobro (tm).
Ale vzdyt jo, maji dostat pokutu za poskozeni kamery, apod. pokud se nejakeho dopustili. Klidne pak prispeju na nejakou sbirku. Penale za to, ze tam musel jet technik a ze se neco muselo zabezpecovat je ale *plne* v kompetenci CT, protoze to je jen a jen jejich ostuda a zodpovednost! Ne ze by vlastne neudelali lip, kdyby tu svoji ostudu roztrubovali do sveta co nejmene...
1. kamery nejsou CT, ale tusim ze patri firme Sitour, ktera je obhospodaruje.
2. Takze rozbitou kameru zaplatit ano, ale vyjezd technika ne. Proc proboha delite jednu vec (tedy dat kameru do puvodniho stavu) na dve casti.
3. Podivejte se, kde ty kamery normalne jsou. Nejen v CR, ale i v jinych strediskach. Vetsinou jspu to stozary na objektech primo ve stredisku (restaurace,...), nebo volne stojici stozary, casto kousek u hornich stanic lanovek, nebo jako soucast BTSky,.... Snadno pristupne. Nevim co udelali nezodpovedne, ale jak uz jsem psal. To maj tu kameru obmotat ostnatym dratem? Zabezpeceni bylo adekvatni podle me adekvatni. Nebo snad chcete tvrdit, ze po CR stoji stovky neadekvatne zabezpecenych BTSek (staci prelezt plot a hura nahoru). A az nekdo vyleze na BTSku schodi antenu, tak bude platit novou antenu a uz ne jeji montaz? A taky to bude problem operatora, ze ji nemel zabezpecenou?