Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Mrzí mě, že spousta lidí se u většiny věcí zajímá jen o to "že to funguje" a nedohlédnou na dlouhodobější důsledky. Platí to u mnoha věcí a zde se zaměřím na IM služby: Konkrétně - jak ukázat, že mi opravdu záleží na tom, abychom přešli z ICQ na jabber. Stojí za to si zrušit nebo omezit účet?
Dokonce jsem uvažoval jsem, že si demonstrativně a bezezbytku zruším účet na ICQ, ale přijde mi to přece jen trochu radikální.
Pro:
Proti:
Chtělo by to se dohodnout s víc lidmi, abych nebyl sám. Mnohem větší váhu to bude mít, pokud toto rozhodnutí vyjádří třeba 3 lidi z ICQ contact listu - což už může být průměrný počet lidí, co mají kromtoho i jabber.
Umírněnou variantou je být na ICQ trvale "Away" a mít jako status message např.: "Možná jsem online, ale moc nerad používám uzavřené formáty. Prosím, pište mi na jabber. Více na www.jabber.cz". V ICQ transportu ovšem zřejmě nejde (v Psi) mít jiný status než na opravdovém jabberu (leda se zcela odpojit) - což by nebyla taková komplikace (Gaim je taky fajn). Navíc mám dojem, že běžný user moc nečte status message.
Platí zde většina důsledků předchozí varianty, ovšem mírněji.
Osobně plánuji mít na ICQ trvale "away" a měl bych radost, kdyby se to co nejvíce rozšířilo.
Pokud by se našlo dostatečné množství lidí, kteří by byli ochotní i pro "radikální postup", šel bych určitě do toho. Jaké máte návrhy? Jaký je váš názor?
Tiskni
Sdílej:
Chtělo by to se dohodnout s víc lidmi, abych nebyl sám. Mnohem větší váhu to bude mít, pokud toto rozhodnutí vyjádří třeba 3 lidi z ICQ contact listu - což už může být průměrný počet lidí, co mají kromtoho i jabber.Já bych na tu demonstraci šel, ale musíte mi slíbit, že tam půjdete taky...
budu na lidi neznalé problematiky působit jako fanatikI pro některé lidi znalé problematiky. (v nadpisu bych viděl raději "mého")
Používám jabber s icq transportem. Nedávno u mě kamarád viděl Linux, moc se mu to líbilo (Gentoo, Enlightenment DR17) a za pár hodin už měl dualboot Kubuntu&XP (e17 je prý moc hardcore :D). Tak jsem ho zkusil překecat i na jabber a... povedlo se. Používá na Kubuntu i XP Gaim a prý mu to vyhovuje mnohem víc než původní ICQ klient (kterého jsem mimochodem v pondělí viděl zase u jiného kamaráda a nechápu, jak to může někdo dobrovolně používat).
Podobně to proběhlo před pár dny i s jednou (krásnou :) ) slečnou. Tedy ta věc s IM, na Linux se zatím necítí. Má Psi a vychvaluje Jabber až do nebes, za necelý týden už "nakazila" pár dalších lidí... Ale žádný z těchto dvou osob není taková ta klasická lama (krásná slečna provozuje DC hub, kámoš taky neni úplný pako), u těch to bude _mnohem_ komplikovanější.