Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Nemohl by Leoš (nebo někdo, kdo do toho vidí), napsat do blogu o co přesně šlo?My jsme si sice chtěli nasypat popel na hlavu, ale ne ze sebe udělat příliš velké blbce. Takže jsem původní verzi článku trošku "zobecnil" - právě proto, abyste se sice dozvěděli, o co šlo, ale ne to, kde přesně byla chyba.
Milé Ábíčko, za těch pár dlouhých hodin jsi nám dost chybělo , děkujeme, že jsi
No jo, ať blogy, tak hledání v diskusích. Píšu si sem každou blbost v pokroku s noťasem a najednou tu byla černá díra.
ty hadi uživatelský
SAXReader
u, kterým se nastaví kódování, které pak probublá až do XML parseru a ten už pak byty na vstupu interpretuje podle zvoleného kódování.
A pokud znate lepsi reseni, tak by me vazne zajimalo...
javax.servlet.ServletRequest.setCharacterEncoding(java.lang.String enc)
, kterou by mělo jít nastavit, v jakém kódování poslal data klient. Je potřeba jí ale zavolat ještě před získáváním parametrů requestu, aby se překódování stihlo uplatnit.
V tomto případě je Černý Petr spíš v rukou autorů prohlížečů, které odesílaná data naštěstí kódují ve stejném kódování, v jakém data přijaly (takže alespoň víte, co můžete očekávat), ale charset=
už do Content-Type
nepřidají. Na druhou stranu, i kdyby přidaly, on jí zase dnes asi žádný server nezpracuje Hey and away we go Through the grass, cross the snow Big brown beastie, big brown face I´d rather be with you than flying through space.
Když vidim ten rozdíl, tak mne napadlo - na čem běželo ještě předevčírem AbcL? Že je to tak poznat?
No, moudrej z toho nejsem, to ještě nic nevypovídá, ani porovnání s tim SUNem si z hlavy neudělam . Ale děkuju
P.S. jestli na tom stroji jelo všechno, databáze, webserver, tak ale zase vidim, že se o to může pokoušet dost lidí, o svuj píseček.
1.6 GHzPřesně jak jsem si myslel
P.S.: nové… jak se to vezme, pokud mne paměť neklame, verze 2.6.0 vyšla někdy na podzim 2003…
Tiskni
Sdílej: