V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Linus Torvalds před několika dny hovořil v Aalto Center for Entrepreneurship ve Finsku. Jedna z otázek, kterou mu studenti položili, se týkala NVIDIA a jejich přístupu k open source. Linus řekl, že to je ta nejhorší firma, se kterou kdy jednal a se slovy "NVIDIA, fuck you!" ukázal do kamery vztyčený prostředníček (49. minuta). Setkal se se spoustou firem, které o Linux nemají zájem, ale NVIDIA je jedna z mála, která má zájem a současně nehraje otevřeně.
Tiskni
Sdílej:
Jenze pro vyrobce je vyhodnejsi vnutit zakaznikovi dve GPU.no, takže asi ten mozek používá dobře, pokud dělá to, co je pro něj výhodnější, ne? naopak, kdo mozek nepoužívá, jsou zákazníci, kteří si nechají nanutit kdejakou píčovinu - kdyby se ty duální grafiky nekupovaly, tak se ani nevyrábí jenže to je (mimo jiné) zase problém toho, že nabídka formuje poptávku, kde nic není, ani smrt nebere, a když konkurenční výrobek neexistuje, jak si má chudák zákazník vybrat, když nějaký notebook prostě "potřebuje" :-/
A stažení frekvence na hodnoty Hz je u současných struktura také nemožné, protože chipi jistě obsahuji kapacitní a indukční struktury a s těmito kapacitami a indukčnostmiPokud se kapacitor nepoužívá v cestě nebo na dynamické hradlo, krokování ošetřeným tlačítkem není problém
Zadny problem neni, zaridit vypnuti celych bloku libovolnyho chipu je vec, ktera se umi od ty doby, co se chipy vyrabej.Hmm, proč se potom ti lháři tak chlubí tím, že v poslední době do CPU cpou tzv. "power gating". A ještě větší záhada je, proč to v těch procesorech fakt pomáhá :D
Takze co je tak spatneho na pristupu nVidie?
nemame zdrojaky
To už se ten tržní kapitalismus posunul natolik, že je považováno za zvláštní milost a přízeň, když koupím věc a ona funguje?člověče, rozhlídni se, to už je tady dávno dneska můžeš považovat za štěstí, kdy si koupíš věc, a ona tě nezabije (a ne, fakt nemluvím o přebujelé eurokracii, která považuje za nebezpečný blbosti, který jsme zamlada normálně používali)
dneska můžeš považovat za štěstí, kdy si koupíš věc, a ona tě nezabijeCo jsem slyšel, tak přístup nás mnogo byl rozšířený už v Sovětském Svazu blahé paměti, takže nil novo.
Aby se na nás malá milá nVidia taky nevykvajzla, když o Linux vlastně nemá zájemAť to zkusí :).
i když zrovna amíciA amíčky.
Nvidia to nejsou jen graficke katry.Pravda. Krom katrů dělají tuším i nějakej hardware...