Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Založena: | 30. 8. 2008 |
Členů: | 94 |
Článků: | 1 |
Wiki stránek: | 1 |
Dotazů: | 38 |
Akcí: | 0 |
Čtenost: | 22 % |
Skóre: | 20 |
wpa_supplicant.conf
mám
network={ id_str="eduroam" ssid="eduroam" key_mgmt=WPA-EAP eap=PEAP identity="mail@example.org" password="heslo" ca_cert="example.crt" altsubject_match="DNS:radius1.example.org;DNS:radius2.example.org" phase2="auth=MSCHAPV2" }
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
eapol_version=1
ap_scan=1
fast_reauth=1
network={
priority=5
ssid="eduroam"
scan_ssid=0
key_mgmt=WPA-EAP
eap=PEAP
pairwise=CCMP TKIP
group=CCMP TKIP
identity="jmeno.prijmeni@tul.cz"
password="heslo"
ca_cert="/etc/wpa_supplicant/cesnet-ca.cz.pem.crt"
altsubject_match="DNS:radius1.tul.cz;DNS:radius2.tul.cz"
phase1="peaplabel=0"
phase2="auth=MSCHAPV2"
}
Ale hlavně bych dodal, že se před timhle ručním připojením se musí vypnout v síťovym dialogu KDE wifina, jinak se to nepřipojí a nemoh sem to rozběhnout ani když sem to vypnul po prvním ručním pokusu s wpa_supplicantem, pomohl až restart.Trying to associate with 00:1c:c5:79:57:00 (SSID='eduroam' freq=2462 MHz) Associated with 00:1c:c5:79:57:00 CTRL-EVENT-DISCONNECTED bssid=00:1c:c5:79:57:00 reason=0 Trying to associate with 00:22:57:da:00:80 (SSID='eduroam' freq=2462 MHz) Authentication with 00:22:57:da:00:80 timed out.Ví někdo, co s tím je? Proč nefunguje ten networkmanager, když v jiných distribucích to funguje v pohodě?
wpa_supplicant
je třeba spustit s -d
nebo -dd
, aby bylo jasnější, co přesně se stane.Ano, tušil bych, co s tím.
Ten zápisek je ale staršího data. Mnohem aktuálnější je toto, nicméně konfigurační soubory jsou v podstatě stále stejné. Můj konfigurační soubor je tady:
CONNECTION='wireless' DESCRIPTION='Připojení v Praze na MFF' INTERFACE='wlan0' IP='dhcp' DHCP_OPTIONS="-L -h ${HOSTNAME}" ESSID='eduroam' SECURITY='wpa-configsection' SCAN='YES' IWCONFIG="mode managed rate auto rts auto frag auto essid ${ESSID} key open ap any" WPA_COUNTRY='CZ' WPA_DRIVER='nl80211' CONFIGSECTION=' ssid="eduroam" scan_ssid=1 proto=RSN WPA pairwise=CCMP TKIP group=TKIP key_mgmt=WPA-EAP eap=PEAP phase1="peaplabel=0" phase2="auth=MSCHAPV2" identity="******" password="******" ca_cert2="/etc/1x/cesnet-ca.pem" altsubject_match="DNS:radius.ms.mff.cuni.cz;"'
Poslední dva řádky budou samozřejmě jiné, v závislosti na škole a na umístění certifikátu. Automatická detekce sítí je prakticky nezbytnost.
Tiskni
Sdílej: