Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Tento zápisek je blog o kočkách, takže by ho hikikomori82 neměl číst.
Mezinárodná Mýstava Mačiek - Nitra 2008
"/>
"/>
"/>
"/>
Tiskni
Sdílej:
Ukážka podnikania na "slovenský spôsob", ruky by som im dolámal... niekedy sa človek hanbí za takýchto ľudí... aj keď nemá prečo, pretože oni by sa mali hanbiť za takýto prístup....
apropó €... konverzný kurz je 30.1260 Sk, ale to je kurz s ktorým sa prepočítajú Sk k 1.1.2009, takže aj naďalej platí normálny bankový kurz € voči Sk t.j. momentálne cca 30.274.... podľa NBS... to len na vysvetlenie :)
Ukážka podnikania na "slovenský spôsob"Jako patriot si dovolím nesouhlasit, tohle bysme dokázali i v Česku
No to samozřejmě nikdo nezpochybňuje, nebo snad někdo pochybuje, že to u nás bude jinak? 
poznámka: Směšné je, že vedle sebe stojí dva stánky, v obou jsou uvedeny obě ceny, jak v Sk tak v € a u jednoho stojí pivo 30Sk nebo 1€, přesně tak jak mají napsané a u druhého kočičí dečka za 300Sk a 12€ ačkoliv je vedle ceny v korunách podaná cena 10€. Co by na to řekla Slovenská obchodní inspekce???
Nic ve zlým, ale až pod tvými blogy jsem zjistil, že kočka může být fakt šeredné zvíře 
Já kvůli tomu zase začal žrát kočky.
...já zas myši, ale musej bejt čerstvý...
Řikal mě kamarád, co kočky chová, že kočka chovaná takhle v zajetí by opravdou myš asi nesežrala. Respektive sežrala, ale potom jí vyblila. Jak jsou zvyklí na to žrádlo z konzervy, tak to nejsou schopné nějak přijmout.
PS: To si ty, ten ošklivej chlap nalevo?
Nic ve zlem, sranda musi byt a tak je to spravne.
Nevim jak jiný rasy, ale devon by jí asi ani nesežral, vim, že pár lidí k nim normálně křečky, potkany a morčata pouští a nikdy jim nic neudělali...
re PS: Na tý fotce je krásně vidět, jak jsou si kočky podobný s majitelema
Dvě vižle / dva sportovci, majitelé britek jsou zas většinou okolo 100kg... 
Na tý fotce je krásně vidět, jak jsou si kočky podobný s majitelemaTak to teda nevim, Honzo. Ja jsem letos pribral hodne, nejak jsem nestihal pro praci, rekonstrukci bytu a kocky kolo nebo jine sporty a je to ted nechutne videt. Svalnata barmka a k paneckovi se hodi spis britka...
Neviděl bych to až tak kriticky
mrkni na přílohu, jak vypadá majitel DRX, CRX a BRI
Pak se mrkni na sebe a Iziboye, řek bych, že jste dokonale dopasovaný 
K blogu nic nemám, ale k nadpisu ano: dvakrát jsem si ho dneska v souhrnu blogů přečetl a navnadit ke čtení mě nedokázal, až teď - znovu letmo hodím oko na souhrn blogů a čtu 'nějaká zkratka Nitra letos aneb "potkali se pánbíčkáři"' (doslovný přepis myšlenkových pochodů při rychločtení). 
my make taky kocky!
Jú, ta nalevo mi hrozně připomíná Angrešta. Má velice podobnou kresbu nahoře na hlavě. 
Koťata jsou extra super, nebylo by víc fotek? Angrešta jsem po dlouhé době zas moc rád viděl, koukám, že má taky rád krabice jako naše Lillith
. <br> ...v Nitře byly pouze 4 kočky domácí. 
Koťata jsou extra super, nebylo by víc fotek?
Jo! Víc fotek! Víc fotek!
koukám, že má taky rád krabice jako naše Lillith
.
No. Konzervy, šunky, salámy, … cokoli … to je vše fajn. Ale krabice je krabice. Dá se říct, že po týdnu je poloviční.
Je to takový jeho ideál. Napřed se nají, a pak se "v jídle" i vyspí. 
jj, taky jsem teď zaznamenal krátkodobý výpadek, ale šlo asi o 20-30 sekund...
Přechod byl plinulý, ale všem vadilo že to má 2,5 mega... 
Alhee jsem pral NOM, ale konkurence byla obrovska a Honey Monster je fakt nadhernej a na barmaka ma neuveritelnou barvu oka. Ale bylo to tesny.Honey Monster byl bezkonkurenční, to jsem věděl hned
Nic divného, že to je letošní World Winner! Já se při těch nominacích vždycky vstekám, ale teď jsem nemohl říct nic, člověk zná drobné nedostatky svích koček a je schopný je porovnat s nedostatky konkurence, ale tady to bylo fakt bez diskuze... 
At kurz 1:1: jj, to byla Lenka z Bengalshopu (tušim, že z Brna???), ta ty ceny nehrotí ani v Polsku.
PS: Přejde ti na mail 13MB(to avi se povedlo)? Jestli ne, budu muset najít svůj login na ftp a to nevim, jestli se mi vůbec povede... 

amigapower a jyrki 1600x1200 px... To je skoro výzva dát si je na plochu. 
Mám dvě až osm ploch, takže na tom rozhodně nebudu škodný. 