Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Uprimne rikam ze na realizaci tohoto nemam momentalne prilis chut, v praci jsem velmi vytizen hned nekolika extremne dulezitymi projekty a svuj volny cas momentalne tristim mezi sve zaliby a kotata. Mozna nekdy v buducnu, nebo pokud se najde nekdo kdo by do toho chtel jit (jako sponzor), urcite bych do toho sel.
Takže podle tvé logiky nemám nárok, aby mi to fungovalo ve windows!
No v podstatě nemáš.
Nemůžu za to, že to nefunguje jak má.To je dost odvážné tvrzení.Myslím, že ses měl více pokusit. Bádat, psát na podporu. Koukám, že jsi se ani nezeptal v místní poradně (jak je to možné?).
Na té krabici, ani u produktu není napsáno: výhradní podpora pro Windows. Není tam ani napsáno system requirements: Windows 2000/XP/Vista. Prostě nic. Jinak výrobce (ASUS) rovněž neuvádí, jaké jsou systémové požadavky.Ale uvádí (v manuálu ke kartě), jen je třeba trochu hledat. http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/vga/Manual/e3325_vga_sw.pdf
Já tedy nevím, jak to má ASUS v případě této karty zařízeno, ale z mých dosavadních zkušeností vyplývá spíše to, že manuál bývá uvnitř krabice a před koupí ho nelze pročíst.Nemíním se v tom nějak zvlášť rýpat, ale "líná huba, holé neštěstí". Na ABC jsem několikrát četl nářky typu "koupil jsem XY a ono mi to v tom linuxu nefunguje". Téměř vždy bývá odpovědí "a prostudoval sis předem, to to je za zařízení a jakou má v linuxu podporu ?" Pokud kupující není mdlého ducha a úplný IT analfabet, tak ho musí buď před nebo při koupi zajímat, jestli daná věc pod linuxem pojede nebo ne. Tzn. pokud na krabici nejsou uvedeny syst. požadavky, tak se na ně buď zeptám a nebo si je zjistím. Autor blogu na tohle kašlal a podle toho to taky dopadlo. Že by ke všem prodávaným zařízením měla být dle českých zákonů dodána dokumentace v češtině je samozřejmě neoddiskutovatelný fakt, ale to by 99% IT obchodů muselo buď zavřít krám nebo citelně zdražit.
Dobrý den. Reklamuji u vás XXX. Na stránkách o produktu máte sice napsáno Požadavky: Windows 2000 a vyšší, ale mě nejede pod nejlepším OS na světě a na Windows vám seru.
Zkrátka a dobře, mám neodbytný pocit, že nadávat můžeš tak akorát sám sobě.
Jasně. Ale pokud by ji autor příspěvku v linuxu rozchodil, nikdy by ani nezačal hledat nějaké nápisy na krabici. Moje poznámka mířila právě přímo na autora, který (patrně díky své neschopnosti) hledá, koho by nyní obvinil.
PS: kdo vlastně v případě grafických karet poskytuje „oficiální“ podporu? Výrobce chipsetu, nebo ten, kdo s ním zbastlí kartu? Většina CD s ovladači spočívá v tom, že se na CD vylisují originální ovladače od ATi/nvidie/Intelu… Takže by se (z tohoto pohledu) dalo říct, že oficiální podpora této karty v Linuxu existuje.
--extract
. V Archu jsou na to hezky udělané PKGBUILDy.
napálen výrobcem ATI, který nabízí nikoli instalační skriptCo je potom na této stránce, v kolonce download link?
O tom, že fglrx 8.42.3 nefunguje, a to velké nezanedbatelné části uživatel (a to rozhodně té nadpoloviční) se tady snad ani nemusíme dohadovat!Dohadovat se nemusíme. Stačí uvést zdroj této informace.
Jen to nejde automaticky, což jsem čekal, a byl jsem zklamán.Myslím, že právě zde je jádro problému
Tiskni
Sdílej: