Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Dnes se potykam s problemem kterak realizovat graf v Jave.
Mam tabulku, ktera je plnena z .xml a na zaklade tohoto .xml nebo tabulky bych potreboval vykreslit graf. Po vcerejsim hledani vhodneho baliku, pro vykreslovani grafu jsem se rozhodnul pro JFreeChart netrvam na nem, tim chci tedy naznacit ze pokud vi nekdo o necem vhodnejsim a lepsim, sem s tim
Problem je nasledujici, tento balik obsahuje sice specialni metodu pro cteni dat grafu z xml, ale je jasne ze ja stejne tagy ve svem .xml nemam.
Odsud tedy vyplyva moje otazka, jak dale postupovat? Zvoli cestu prevodu jednoho xml na druhy, nebo si metodu napsat sam(asi nejlepsi varianta), nebo radeji neco uplne jineho. Jen pro doplneni vyse zminovana metoda je pouze pro kolacovy graf, ja bych spise potreboval graf sloupcovy neco XY.
Pokud jste nekdo neco podobneho delal tak prosim podelte se s lamkou:), dekuji.
Tiskni
Sdílej:
java.util.List
a pak už jen stačí jeden for
cyklus…
A nestačilo by jen vytvořit správnou implementaci interface org.jfree.data.xml.DatasetTags
?
Kdyz o tom tak premyslim, tak by implementace toho interfacu asi nebylo to prave orechove, protoze v ramci elementu item
(tedy podle syntaxe puvodni implementace) mam vice subelemtu, konkretne 9.
Vyzkousim parsovani s pomoci XPath
i kdyz predchozi napad by byl urcite cistsi.
Zatim diky za rady.