Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dnes se potykam s problemem kterak realizovat graf v Jave.
Mam tabulku, ktera je plnena z .xml a na zaklade tohoto .xml nebo tabulky bych potreboval vykreslit graf. Po vcerejsim hledani vhodneho baliku, pro vykreslovani grafu jsem se rozhodnul pro JFreeChart netrvam na nem, tim chci tedy naznacit ze pokud vi nekdo o necem vhodnejsim a lepsim, sem s tim
Problem je nasledujici, tento balik obsahuje sice specialni metodu pro cteni dat grafu z xml, ale je jasne ze ja stejne tagy ve svem .xml nemam.
Odsud tedy vyplyva moje otazka, jak dale postupovat? Zvoli cestu prevodu jednoho xml na druhy, nebo si metodu napsat sam(asi nejlepsi varianta), nebo radeji neco uplne jineho. Jen pro doplneni vyse zminovana metoda je pouze pro kolacovy graf, ja bych spise potreboval graf sloupcovy neco XY.
Pokud jste nekdo neco podobneho delal tak prosim podelte se s lamkou:), dekuji.
Tiskni
Sdílej:
java.util.List
a pak už jen stačí jeden for
cyklus…
A nestačilo by jen vytvořit správnou implementaci interface org.jfree.data.xml.DatasetTags
?
Kdyz o tom tak premyslim, tak by implementace toho interfacu asi nebylo to prave orechove, protoze v ramci elementu item
(tedy podle syntaxe puvodni implementace) mam vice subelemtu, konkretne 9.
Vyzkousim parsovani s pomoci XPath
i kdyz predchozi napad by byl urcite cistsi.
Zatim diky za rady.