abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Nová verze

    Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:22 | Pozvánky

    Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.

    jose17 | Komentářů: 0
    včera 04:44 | IT novinky

    Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    19.5. 23:22 | Zajímavý software

    Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    19.5. 22:22 | Zajímavý software

    V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 13:11 | Zajímavý článek

    Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.5. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 12:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (60%)
     (24%)
     (8%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (6%)
    Celkem 50 hlasů
     Komentářů: 5, poslední včera 20:57
    Rozcestník

    Vložit další komentář
    Michal Fecko avatar 18.8.2007 12:07 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Problem so zahltenim RAM/SWAP//tmp?
    andree avatar 18.8.2007 12:08 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    a nebude to praca tych uzivatelov? v tom pripade sa mozu zlupat sami... :-D

    okrem toho, ich tie protesty prejdu, ked nebude fungovat apache, ftp a neviem ake veci ti tam bezia... ;o)
    18.8.2007 12:33 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Jeden příkaz (přesněji tolik, kolik má zrovna člověk spuštěných shellů) se dá pořád spustit pomocí exec.
    18.8.2007 12:53 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    No na kontrolu, kolik tam těch procesů zhruba je, by mohlo pomoct např. `echo/proc/*`. Výpis souboru by mohlo obstarat např. `for LINE in read /proc/10464/cmdline; do echo $LINE; done` a s tím byste si to ps v shell builtin příkazech napsat snad i mohl.
    Bluebear avatar 18.8.2007 12:52 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Možná by pomohl busybox nastavený tak, aby jeho shell používal interní verze základních příkazů?
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    Bluebear avatar 18.8.2007 12:57 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Ještě mě napadlo použít "Magic SysRq" (na PC je to Alt+SysRq+klávesa):
    • Magic+e se pokusí pozabíjet všechny procesy s výjimkou initu pomocí signálu SIGTERM
    • Magic+k pozabíjí všechny procesy běžící na aktuální konzoli; třeba se tím uvolní pár slotů
    • Magic+i udělá totéž, ale se signálem SIGKILL
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    18.8.2007 14:40 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Já říkal, že si to mají vytisknout... :-)
    vencour avatar 18.8.2007 14:58 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?

    Si piš, že to mam, dík za dobrou práci ;-).

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    18.8.2007 15:01 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Documentation/sysrq.txt je lepsie
    18.8.2007 15:47 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Tohle vůbec nemá parametry článku. Hodí se to spíš do FAQ. Fakt, že to bylo přesto jako článek zveřejněno, ukazuje na některé problémy tohoto portálu. Dobré věci nejsou propagovány a nejsou oceňovány. Představoval bych si jeden globální seznam, kam budou umisťovány skvosty, které v rámci činnosti uživatelů na tomto portálu vzniknou. Za tato díla budou autoři ohodnocováni finančně nebo jinak (např. jim budou přiděleny nějaké body, až nasbírají určitý počet bodů, získají nějaká privilegia - např. se jim nebude zobrazovat reklama atp.). Je k tomu potřeba ale vytvořit mechanismy, jak tyto skvosty nacházet.

    Doufám, že by se tak zabila i nechutná praxe publikování kvalitních blogů jako článků. To je pro mě skutečně věc naprosto nepochopitelná a z faktu, že blogy jako líheň článků byl jeden z důvodů pro jejich zavedení se mi točí hlava. Je to přece totální nesmysl a je to nefér jak k lidem, co čtou blogy a články, tak i k lidem, co čtou jen články (ti jsou ochuzeni o původní diskuzi, lidé, co k tématu měli co říct, už to řekli). Např. na Lupě jsou měsíčně vyhlašováni nejlepší blogeři a ti dostávají finanční odměnu (ještě jsem ale neviděl, že by se někdy přenesl blog do článků).
    18.8.2007 16:25 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    A nešlo by zrovna tohle rozepsat a dát do blogu, aby bylo pod čím diskutovat? Nebo to má být zkouška, zda fungují mechanizmy na vyhledávání důležitých příspěvků v diskuzích? ;-)
    18.8.2007 15:15 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    no, ja nevim, ja bych uvazoval i restartu... sice vas mozna uzivatele kratkodobe sezerou zaziva.... ale stalo by za uvahu.... jak se asi tvari jine procesy, ktere nemuzou forkovat dalsi procesy uvnitr systemu... aby se ten system sam vnitrne nerozlozil...
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    18.8.2007 15:16 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Jestli běží nějaký terminál, tak bych zkusil
    while true; top; done
    a doufal, že po chvíli třeba nějaký proces zmizí a udělá se místo pro "top". Eventuelně by se dalo mezitím něco jiného zabít, třeba nějaký jiný terminál. A když se spustí top, tak se pomocí něj dá ledacos zjistit a zabít. Ale v každém případě je to zoufalá situace.
    vencour avatar 18.8.2007 15:29 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?

    Dovolím si otázku na všechny praktiky - je toto běžná situace? Čili při čem bych se do tohoto stavu mohl taky dostat?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Michal Fecko avatar 18.8.2007 15:34 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?

    Dovolím si otázku na všechny praktiky - je toto běžná situace? Čili při čem bych se do tohoto stavu mohl taky dostat?

    Pripajam sa a taktiez by ma zaujimali okolnosti tohto stavu (vysoky uptime, vela userov?).
    18.8.2007 15:40 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Těžko říct, jak moc je to běžná situace. Někomu se to nestane leta a jiný si zase pro radost píše fork bomby každý podvečer. Ale naštěstí existuje prevence v podobě ulimitu. Horší je, když už taková situace nastane, limity nejsou nastavené, žádný terminál neběží a je sežraná paměť, procesor i disk.
    18.8.2007 17:19 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    A ještě taky omezení aby se to spustilo jen jednou, že? :-)
    18.8.2007 17:20 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Respektive aby se mi podařilo ten top ukončit :D
    Josef Kufner avatar 18.8.2007 17:38 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Pak zabiješ ten shell pod tím třeba z toho topu ;)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    18.8.2007 19:55 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    Jojo, když jsem to zkoušel, tak jsem si taky znefunkčnil shell a musel ho zabít :-) Tudíž jsem nemohl vzít do myši ten příkaz, musel ho napsat do příspěvku ručně a tím se doufám vysvětluje, proč jsem tam zapomněl "do" :-)
    while true; do top; done
    18.8.2007 18:23 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    To by nás uživatelé sluply i s bačkůrkama.

    Sloupnout bys zaslouzil uz za ten priserny pravopis TBH :)
    19.8.2007 00:27 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Přeprocesováno, co teď?
    ...tohle mi ted bohuzel dela nekolik stroju, kde beham runit. Nejak mi nechce sbirat zombies... Bohuzel jedine, co vzdy spolehlive pomuze je restart (nema cenu cekat na volne PID, protoze ho stejne sezere zombie)... :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.