Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Takovej ten papirek, tady byl, sem sem ho daval, takovej bilej byl, bylo tam napsano neco dulezityho, kam ste mi ho dali? Nikam. Tak to asi dostal nozicky a vodesel ...
Jj, takovej malej aluminiovej klíček
Jo a dneska sem ti to zase byl pripomenout na jabberu, kdyz sem te videl online (to neni zas tak casto) a nekdo mi tam napsal ze nejsi doma. Navic cesky. Jestli me jenom netahas za fusekli ...
Já na titulky (znělky) nekoukám, ale tenhle song jsem zachytil tady
A co bys jako v ty praci chtel delat?
Ja nastesti jabber nosim v mobilu vsude s sebou...toho jsem se bál
A co bys jako v ty praci chtel delat?To je špatně položená otázka! já bych samozřejmně nejrači nedělal nic, mám ale nadřízené, kteří chtějí prvý opak...
Basket používám velmi aktivně. Už mě nebavilo pořád hledat kde mám ten soubor s poznámkami k danému projektu. Takhle mám všechno přístupné na jedno kliknutí. Jen škoda, že autor nemá čas a port na kde4 je tak v nedohlednu
Zatim je toho víc, něco do blogu, něco do poznámek v kontactu, něco do mobilu, jak podle dostupnosti. Čili poznámky mám některé více, jiné méně dočasné, nevadí mi, že se občas na více místech kryjou.
Doplňuju: snažim se mít vlastní twiki, stejně tak mam ve správě 3 instalace twiki a koumam, jak je synchronizovat, když každý obsah je svym způsobem privátní. Takže zatim ručně a copy&paste.
Me zatim nejvic vyhovuje KNotes, rychle vyvolani alt+shift+s (schovani alt+shift+h). Ma export do textaku, primy tisk, odeslani mailem a alarm.
Mně u knotes vadí akorát řádkování, přesto de facto jsem si zvyk.
Svou paměť a bílou tabuli... Věci si zapamatuji (a nebo si zapamatuji počet věcí k zapamatování a doma na to nějak příjdu (obvykle při pohledu na rozvrh) a přepíšu na bílou tabuli.
Z odškrtávání mám pak mnohem lepší pocti
Znamy pouziva Zim (desktop wiki). Ja si na to nejak nezvyk, pouzivam gedit :), v nejhorsim pripadne tuzku a papir.
Od doby co jsem objevil „wikidpad“ wikidpad.sourceforge.net/ a vyřešil jeho synchronizaci přes „dropbox“ www.getdropbox.com jsem tím nejšťastnějším člověkem. Všechny svoje poznámky mám téměř neustále u sebe, jsou prolinkované, obsahují jednoduchý todolist a spoustu dalších nakažlivých vychytávek. Jenom na první pohled může člověka vyděsit složitost ovládání, nicméně po chvíli času věnovaného nápovědě, se dostaví pochopení a vděk autorům :)
Zim + hromada papirku.
Saturnina mít doma chce každý
gedit + plugin bookmarks
nebo evolution...
Používám Basket, ale blbé je, že se teď moc nevyvíjí a nikdo neví jestli a kdy vyjde KDE4 port. Možná časem zkusím ty udělátka v Kontactu.
Tiskni
Sdílej: