Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Zdravim,
chcel by som poziadat par ludi o pomoc pri mojom testovacom softe. Softik je v podstate hotovy, jedine co by som potreboval vediet je ako ho nastavit aby co najviac zodpovedal realnej prevadzke. Samo mozem robit zvlast server a desktopm prostredie. Jedna sa mi hlavne o pocet adresarov a suborov a ich velkost.
Testovat budem rychlost zapisu a citania na rozne FS (ext2/3, UDF, jfs, xfs, reiser), ale malo by to byt cim viac blizsie relanej prevdzke.
Zatial ho mam takto nastany:
Test folder:
vytvorenie 10000 folderov a ich zmazane
Test files:
Vytvorenie 10000 filesov 512 bytov
500 - 50 MB
5 - 700MB
Co este? (mozem par 1 GB taek maju DVD image. Nejaku kombinaciu? Mozno niekto napise zoznam suborov v KDE/Gnome a server ku ktorym sa pristupuje.
Test budem robit na staruckej P4 masine aby bol vidiet rozdiel vzdy na tom istom disku a tej istej particii.
Vzdy sa bude pocitat citanie i zapis lebo v minulom teste som citanie nemal.
Vdaka.
P.S. Programcek som zacal v Pythone no po skuske Ruby som ho cely hodil tam a strasne sa mi zacina pacit, je logicky na vela veci clovek pride i bez manuala co sa mi fakt paci.
Najviac sa mi pacilo cislo.times tak to je cool alebo Time.now.to_f, o Ruby asi napisem maly blog testoval som jeho rychlost v porovnani v pythonom(dopadol ....), ale sem to nechcem miesat.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
zvlast server a desktopm prostredieCo to znamena server? To muze byt DB server, fileserver nebo treba i router. Kazdy potrebuje pracovat s jinym charakterem souboru/adresaru, ruzne pozadavky na prutok, seektime atd... Zadny obecny server neexistuje. Budu-li chtit otestovat filesystemy pro pouziti jako napr. DB server s postgresem, vezmu benchmark na postgres. Desktop. Tam poznas tak leda rozdil mezi extX a XFS, ale uz tam nepoznas rozdil mezi XFS a JFS.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free