Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Zdravim,
chcel by som poziadat par ludi o pomoc pri mojom testovacom softe. Softik je v podstate hotovy, jedine co by som potreboval vediet je ako ho nastavit aby co najviac zodpovedal realnej prevadzke. Samo mozem robit zvlast server a desktopm prostredie. Jedna sa mi hlavne o pocet adresarov a suborov a ich velkost.
Testovat budem rychlost zapisu a citania na rozne FS (ext2/3, UDF, jfs, xfs, reiser), ale malo by to byt cim viac blizsie relanej prevdzke.
Zatial ho mam takto nastany:
Test folder:
vytvorenie 10000 folderov a ich zmazane
Test files:
Vytvorenie 10000 filesov 512 bytov
500 - 50 MB
5 - 700MB
Co este? (mozem par 1 GB taek maju DVD image. Nejaku kombinaciu? Mozno niekto napise zoznam suborov v KDE/Gnome a server ku ktorym sa pristupuje.
Test budem robit na staruckej P4 masine aby bol vidiet rozdiel vzdy na tom istom disku a tej istej particii.
Vzdy sa bude pocitat citanie i zapis lebo v minulom teste som citanie nemal.
Vdaka.
P.S. Programcek som zacal v Pythone no po skuske Ruby som ho cely hodil tam a strasne sa mi zacina pacit, je logicky na vela veci clovek pride i bez manuala co sa mi fakt paci.
Najviac sa mi pacilo cislo.times tak to je cool alebo Time.now.to_f, o Ruby asi napisem maly blog testoval som jeho rychlost v porovnani v pythonom(dopadol ....), ale sem to nechcem miesat.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
zvlast server a desktopm prostredieCo to znamena server? To muze byt DB server, fileserver nebo treba i router. Kazdy potrebuje pracovat s jinym charakterem souboru/adresaru, ruzne pozadavky na prutok, seektime atd... Zadny obecny server neexistuje. Budu-li chtit otestovat filesystemy pro pouziti jako napr. DB server s postgresem, vezmu benchmark na postgres. Desktop. Tam poznas tak leda rozdil mezi extX a XFS, ale uz tam nepoznas rozdil mezi XFS a JFS.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free