T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Sem tam keď vidím chýbajúcu ulicu či jej popis na OpenStreetMap(OSM) zo zábavy sa tento nedostatok snažím odstrániť, samozrejme, iba ak som na tom mieste bol. To sa mi stalo i v Dunajskej Lužnej, kde sú novostavby a tam je i ulica, ktora nebola v žiadnych mapach, kde som hľadal. Tak som ju pridal, jednalo sa o:
Dunajská Lužná, Veterná ulica
Ulicu Veternú v Dunajskej Lužnej som pridal 17.4.2015
Dnes som kontroloval či ulicu na OSM už vidieť i verejne, a nie len, že ju je vidieť na OSM ale dokonca i na Google maps :D. Takže buď:
Ako dôkaz pridávam pár obrázkov.
Veterná na Google maps: https://yadi.sk/i/gsjMvLjwg83sM
Google maps informácie o pridaní ulice: https://yadi.sk/i/Fwo44Dkzg83sF
Here maps má nesprávny popis: https://yadi.sk/i/NTO0W_hog83sP
OpenStreetMaps správne údaje: https://yadi.sk/i/twQHVrqag83sR
Jedine v mapách BSK ma táto ulica správny popis a bola nahodená dávnejšie.
Tiskni
Sdílej:
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
admin: Amigapowerovy opilecké výlevy.
building = school name = Materska skolanebolo by lepsie napr.
building = yes amenity = kindergarten?
building = yes amenity = kindergarten name = Mateřská škola
A kvalita OSM hodně závisí na oblasti. Někde jsou zmapovány neuvěřitelné detaily, jinde je jen bílá plochaTo je absolutni pravda. Vsechna cest nekterym prispevatelum, kteri maji svuj region dokonale zmaknuty. Problem je, kdyz se na danou mapu potrebuji spolehnout (navigovani do nejakeho zapadleho hotelu v zahranici, vylet v nezname oblasti, atd.). Parkrat jsem s osm zazil horke chvilky. Samozrejme jsem to vzdy nejak vyresil (zalozni navigace, zeptani se mistnich, atd.), ale clovek se na to proste nemuze spolehnout a problem je, pokud spechat a pak travite diky osm cas bloudenim neznamym krajem.
Výhodou OSM je, že můžeš přiložit ruku k díluPar prispevku jsem udelal v dobe, kdy jsem tento projekt pouzival.
doporučuji se obrátit naToto nemam cas resit a popravde se mi to i nejak prici. At si toto hlida spolecnost, ktere dana data patri.
I když do OSM aktivně přispívám, tak při plánování výletů vždy porovnávám více map. To, že bych někde bloudil se mi nestává.A kvalita OSM hodně závisí na oblasti. Někde jsou zmapovány neuvěřitelné detaily, jinde je jen bílá plochaTo je absolutni pravda. Vsechna cest nekterym prispevatelum, kteri maji svuj region dokonale zmaknuty. Problem je, kdyz se na danou mapu potrebuji spolehnout (navigovani do nejakeho zapadleho hotelu v zahranici, vylet v nezname oblasti, atd.). Parkrat jsem s osm zazil horke chvilky. Samozrejme jsem to vzdy nejak vyresil (zalozni navigace, zeptani se mistnich, atd.), ale clovek se na to proste nemuze spolehnout a problem je, pokud spechat a pak travite diky osm cas bloudenim neznamym krajem.
To je možná chyba. OSM se neustále mění a hlavně vylepšuje.Výhodou OSM je, že můžeš přiložit ruku k díluPar prispevku jsem udelal v dobe, kdy jsem tento projekt pouzival.
Škoda.doporučuji se obrátit naToto nemam cas resit a popravde se mi to i nejak prici. At si toto hlida spolecnost, ktere dana data patri.
(pravičácký) blábol bez reálného důvodu...Promin, ale muj prispevek vubec nebyl o politice a ideologii. Nechapu, proc to sem tahas. Napsal jsem jen sve zkusenosti. Nejaky patek uz to je, co jsem se na osm naposled dival. Dobre, nahraji si data do telefonu a o vikendu si udelam vylet dle navigace v telefonu (autonavigace zustane vypnuta