Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Sem tam keď vidím chýbajúcu ulicu či jej popis na OpenStreetMap(OSM) zo zábavy sa tento nedostatok snažím odstrániť, samozrejme, iba ak som na tom mieste bol. To sa mi stalo i v Dunajskej Lužnej, kde sú novostavby a tam je i ulica, ktora nebola v žiadnych mapach, kde som hľadal. Tak som ju pridal, jednalo sa o:
Dunajská Lužná, Veterná ulica
Ulicu Veternú v Dunajskej Lužnej som pridal 17.4.2015
Dnes som kontroloval či ulicu na OSM už vidieť i verejne, a nie len, že ju je vidieť na OSM ale dokonca i na Google maps :D. Takže buď:
Ako dôkaz pridávam pár obrázkov.
Veterná na Google maps: https://yadi.sk/i/gsjMvLjwg83sM
Google maps informácie o pridaní ulice: https://yadi.sk/i/Fwo44Dkzg83sF
Here maps má nesprávny popis: https://yadi.sk/i/NTO0W_hog83sP
OpenStreetMaps správne údaje: https://yadi.sk/i/twQHVrqag83sR
Jedine v mapách BSK ma táto ulica správny popis a bola nahodená dávnejšie.
Tiskni
Sdílej:
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
admin: Amigapowerovy opilecké výlevy.
building = school name = Materska skolanebolo by lepsie napr.
building = yes amenity = kindergarten?
building = yes amenity = kindergarten name = Mateřská škola
A kvalita OSM hodně závisí na oblasti. Někde jsou zmapovány neuvěřitelné detaily, jinde je jen bílá plochaTo je absolutni pravda. Vsechna cest nekterym prispevatelum, kteri maji svuj region dokonale zmaknuty. Problem je, kdyz se na danou mapu potrebuji spolehnout (navigovani do nejakeho zapadleho hotelu v zahranici, vylet v nezname oblasti, atd.). Parkrat jsem s osm zazil horke chvilky. Samozrejme jsem to vzdy nejak vyresil (zalozni navigace, zeptani se mistnich, atd.), ale clovek se na to proste nemuze spolehnout a problem je, pokud spechat a pak travite diky osm cas bloudenim neznamym krajem.
Výhodou OSM je, že můžeš přiložit ruku k díluPar prispevku jsem udelal v dobe, kdy jsem tento projekt pouzival.
doporučuji se obrátit naToto nemam cas resit a popravde se mi to i nejak prici. At si toto hlida spolecnost, ktere dana data patri.
I když do OSM aktivně přispívám, tak při plánování výletů vždy porovnávám více map. To, že bych někde bloudil se mi nestává.A kvalita OSM hodně závisí na oblasti. Někde jsou zmapovány neuvěřitelné detaily, jinde je jen bílá plochaTo je absolutni pravda. Vsechna cest nekterym prispevatelum, kteri maji svuj region dokonale zmaknuty. Problem je, kdyz se na danou mapu potrebuji spolehnout (navigovani do nejakeho zapadleho hotelu v zahranici, vylet v nezname oblasti, atd.). Parkrat jsem s osm zazil horke chvilky. Samozrejme jsem to vzdy nejak vyresil (zalozni navigace, zeptani se mistnich, atd.), ale clovek se na to proste nemuze spolehnout a problem je, pokud spechat a pak travite diky osm cas bloudenim neznamym krajem.
To je možná chyba. OSM se neustále mění a hlavně vylepšuje.Výhodou OSM je, že můžeš přiložit ruku k díluPar prispevku jsem udelal v dobe, kdy jsem tento projekt pouzival.
Škoda.doporučuji se obrátit naToto nemam cas resit a popravde se mi to i nejak prici. At si toto hlida spolecnost, ktere dana data patri.
(pravičácký) blábol bez reálného důvodu...Promin, ale muj prispevek vubec nebyl o politice a ideologii. Nechapu, proc to sem tahas. Napsal jsem jen sve zkusenosti. Nejaky patek uz to je, co jsem se na osm naposled dival. Dobre, nahraji si data do telefonu a o vikendu si udelam vylet dle navigace v telefonu (autonavigace zustane vypnuta