Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jak jste si možná již někteří všimli podle mé patičky, tak provozuji svoje stránky o Linuxu na www.linpro.cz
A právě o nich bych se v tomto příspěvku chtěl zmínit. Vychází na nich třikrát týdne články. V pondělí pro začátečníky v Linuxu to dříve byl seriál o KDE teď je to o ovládání Linuxu pomocí příkazové řádky. Každý pátek vychází nový díl seriálu o www serveru Apache a ve středu jsou to různé články. V poslední době třeba o instalaci ndiswrapperu pro začátečníky, nebo o Linuxovém zavaděči lilo. Příští středu to bude třeba o konfiguraci nového GRUBU2.
A proč o tom vlastně píšu. Docela by mě totiž zajímal váš názor na to, co bych mohl na těch stránkách vylepšit, nebo upravit. Prostě váš názor na ně.
Tiskni
Sdílej:
Dříve jsem tam měl šedé pozadí a to se také někomu moc nelíbilo, tak jsem tam nechal bílé. Když tak mi sem někdo, prosím, napište číslo odstínu a já ho tam změním(aby teda nebylo ani moc tmavé a ani moc bílé).
K logu-tam už se na vylepšení také pracuje. Právě se mi před chvilkou někdo ozval, že mi udělá lepší. To co tam je teď je spíše, aby tam bylo alespoň nějaké logo, protože já jsem spíše grafický antitalent
DCOPZa tohle bych tě prostě vzal klackem po hlavě. Problém je, že na tvůj webík nechodím, takže tuto lekci nedostaneš a dál tak budeš opakovat stejné nesmysly
Pro nastavení DCOPu se musíme podívat do Ovládacího centra KDE do větve Místní zvyklosti a zpřístupnění na položku Horké klávesy KDE.
Nalezené tvary: zhlédnutí ~ zhlédnutích ~ zhlédnutím ~ zhlédnutími Nalezené tvary: shlédnutí ~ shlédnutích ~ shlédnutím ~ shlédnutími