NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Protože na desktopu používám lehké prostředí IceWM, které neobsahuje žádného správce napájení a knihovny gnome, nebo KDE se mi kvůli tomu instalovat nechtělo, tak jsem si v PyGTK udělal vlastního.
Je to velmi jednoduchý prográmek, který umí jenom uspat PC po zadané době nečinnosti. Doba, za kterou se PC uspí, stejně jako cesta k programu se zadává v nastavení, které je docela slabou stránkou programu - prozatím se mi nepodařilo přijít na to, jak v PyGTK udělat nějaké pěkné UI ani tabulka, ani HBox/VBox nevedly k hezkému výsledku(buď položky zabíraly celou pozici, nebo zase byly nehezky uspořádané).
Jinak pro ošetření DPMS stavu je v programu C knihovna, protože mi Python při použití DPMS funkcí záhadně SEGFAULToval. Pokud si jej chcete vyzkoušet najdete jej na tady.
Co se týče mých prvních zkušeností s PyGTK, tak se mi zdá docela jednoduché na pochopení a použití. Nepodařilo se mi pouze přijít na to, proč když použiju STOCK ikonu v menu, tak proč se taky vezme její popisek a nepoužije se ten co jsem předal v kódu. Taky se mi zdá docela hloupost po vytvoření každé GUI položky volat polozka.show();
Nebylo by jednodušší položku implicitně zobrazit a jenom když jí nechci ukázat, tak zavolat polozka.hide();
?
Jinak další věcí co bych si potřeboval v Pythonu udělat je applet do systraye pro zvukový mixér, který by uměl ovládat Master kanál. Nevíte někdo o nějakém návodu, jak použít ALSU? Hledal jsem na jejich stránkách, ale ta jejich dokumentace se mi zdá strašně nepřehledná a nic se mi z ní nepodařilo vykoumat.
Tiskni
Sdílej:
show_all
nebo nějakou podobnou funkci na okně, ve kterém je to všechno zabalené.
Ahoj pro Alsu v pythonu muzes pouzit pyalosaaudio - klidne se inspiruj tady http://fastlinux.eu/downloads/freevolume_0.3.1.tar.bz2, je to sice jeste tezkej nedodelek ale na mem stroji s awesome wm a intel zvukovkou maka velice dobre.