Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Protože na desktopu používám lehké prostředí IceWM, které neobsahuje žádného správce napájení a knihovny gnome, nebo KDE se mi kvůli tomu instalovat nechtělo, tak jsem si v PyGTK udělal vlastního.
Je to velmi jednoduchý prográmek, který umí jenom uspat PC po zadané době nečinnosti. Doba, za kterou se PC uspí, stejně jako cesta k programu se zadává v nastavení, které je docela slabou stránkou programu - prozatím se mi nepodařilo přijít na to, jak v PyGTK udělat nějaké pěkné UI ani tabulka, ani HBox/VBox nevedly k hezkému výsledku(buď položky zabíraly celou pozici, nebo zase byly nehezky uspořádané).
Jinak pro ošetření DPMS stavu je v programu C knihovna, protože mi Python při použití DPMS funkcí záhadně SEGFAULToval. Pokud si jej chcete vyzkoušet najdete jej na tady.
Co se týče mých prvních zkušeností s PyGTK, tak se mi zdá docela jednoduché na pochopení a použití. Nepodařilo se mi pouze přijít na to, proč když použiju STOCK ikonu v menu, tak proč se taky vezme její popisek a nepoužije se ten co jsem předal v kódu. Taky se mi zdá docela hloupost po vytvoření každé GUI položky volat polozka.show();
Nebylo by jednodušší položku implicitně zobrazit a jenom když jí nechci ukázat, tak zavolat polozka.hide();
?
Jinak další věcí co bych si potřeboval v Pythonu udělat je applet do systraye pro zvukový mixér, který by uměl ovládat Master kanál. Nevíte někdo o nějakém návodu, jak použít ALSU? Hledal jsem na jejich stránkách, ale ta jejich dokumentace se mi zdá strašně nepřehledná a nic se mi z ní nepodařilo vykoumat.
Tiskni
Sdílej:
show_all
nebo nějakou podobnou funkci na okně, ve kterém je to všechno zabalené.
Ahoj pro Alsu v pythonu muzes pouzit pyalosaaudio - klidne se inspiruj tady http://fastlinux.eu/downloads/freevolume_0.3.1.tar.bz2, je to sice jeste tezkej nedodelek ale na mem stroji s awesome wm a intel zvukovkou maka velice dobre.