abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1996 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    24.11.2007 17:37 semtex | skóre: 24 | blog: semtex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Ono to opravdu funguje ;-)

    Jen jedna vec - kdyz stahnu vypis transakci v pdf, tak se mi jak v xpdf tak acroreadu zobrazi misto nekterych znaku s diakritikou mrizky (#)... Dela to nekomu taky? Chybi mi nejakej ps font nebo tak neco??
    Cohen avatar 24.11.2007 17:44 Cohen | skóre: 21 | blog: Drobnosti | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE

    Mně to pro jistotu nefunguje vůbec. :-) Po kliknutí na odkaz to zůstane viset a soubor se nestáhne.

    OpenPGP key fingerprint: 489C 5EC8 0FD6 2BE8 9E59 B4F7 19C1 3E8C E0F5 DB61 (https://www.fi.muni.cz/~xruzick7/pgp-klic/)
    Beetljuice avatar 24.11.2007 22:01 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Mě taky :-( Nevím jestli to není tou Helveticou, tu v sytému nemám.
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(
    25.11.2007 10:28 semtex | skóre: 24 | blog: semtex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    hmm, tak nevim, kterej balik pomoh ale doinstaloval sem tyhle 3 baliky a uz to jede v poho...

    gsfonts-wadalab-common gsfonts-wadalab-gothic gsfonts-wadalab-mincho
    Beetljuice avatar 29.11.2007 23:21 Beetljuice | skóre: 26 | blog: BeetljuiceBlog | Bílina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Taky nevim, doinstalil jsem, neřešil ... a hle dnes to je už v pohodě. Dík za tip
    Aj dont spík ÍÍngliš :-(
    24.11.2007 18:55 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Nevíte někdo, kde se dá stáhnout certifikát? Na starých stránkách byl nějaký průvodce, ale to už jsem nikde nenašel. Když tam ještě byl, tak KB ještě nepodporovala linux :-D
    24.11.2007 18:58 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Tak nic, už jsem to našel. Je to tady. Ale když jsem to zadal předtím než jsem se zeptal, tak mi naběhla rovnou stránka přihlašovací. Tak nevim. :-)
    Dalibor Smolík avatar 24.11.2007 19:04 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Vzpomínám si, jak jsem jednou psal do KB kvůli podpoře Linuxu. Odpověděli mi slušně, ale mezi řádky jsem vyčetl, že na takové hlouposti nemají čas :-)
    Teď už na ně došlo.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Rezza avatar 24.11.2007 19:08 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Skutecne uz to jede bez nutnosti poustet pokazde konfiguracniho pruvodce, jen je potreba smaznout ten adresar kpbi. Ale co na tom trvalo tak dlouho, upravit jeden prihlasovaci aplet, kdyz obsah je na chlup stejny jako predtim?
    24.11.2007 19:11 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Neví někdo jak zprovoznit javu od Sunu ve firefoxu v 64bit linuxu? Myslím že tu mám nainstalovanou Icedtea, ale ty stránky KB vyžadují pouze javu od Sunu.
    25.11.2007 12:56 Woodstock
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    hm, stejný problém.. a ještě i kontroluje plugin pro pdf - vyžaduje pouze od Adobe a javu pouze od Sunu...

    Možná by bylo lepší hledat jak změnit identifikaci oněch dvou komponent.. (jak verzi, tak výroce)
    25.11.2007 15:47 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Resim podobnou potiz. Resenim je 32-bitovy FF a navic to chce 32b knihovnu z JVM do plugin adresare. Na 32b systemu OK, na 64b se s tim jeste peru.
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    benyy avatar 25.11.2007 15:13 benyy | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    Mam presne stejny problem, proto do banky chodim pres VirtualBox :) .. nebo tam vubec nechodim
    frEon avatar 24.11.2007 21:19 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkčí mimo IE
    me konfiguracni pruvodce spolehlive shodi operu. vypada to ale, ze je chyba v qt....
    QApplication::notify: Unexpected null receiver
    #
    # An unexpected error has been detected by Java Runtime Environment:
    #
    #  SIGSEGV (0xb) at pc=0xb78e8972, pid=19688, tid=3070219968
    #
    # Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (1.6.0-b105 mixed mode)
    # Problematic frame:
    # C  [libqt-mt.so.3+0x26f972]  _ZNK7QObject12isWidgetTypeEv+0x6
    #
    # An error report file with more information is saved as hs_err_pid19688.log
    #
    # If you would like to submit a bug report, please visit:
    #   http://java.sun.com/webapps/bugreport/crash.jsp
    #
    Aborted
    
    Talking about music is like dancing to architecture.
    25.11.2007 16:38 Fëannatar | skóre: 19 | blog: Annals of Taurelador
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkční mimo IE
    Funguje to někomu s javou 1.7.0? Mám IcedTea z Fedory 8 a mojebanka je jediná aplikace, která si stěžuje, že java chybí. Zkoušel jsem všelijaké java testy na internetu s týmž výsledkem - java je nainstalovaná a hlásí se jako Sun Java 1.7.0... Oficiální Sunovský test dokonce říká, že mám "recommended Java installed (1.7.0)". Rozhodně se mi kvůli mojí bance nechce podstupovat martyrium s instalací uzavřené a zastaralé verze javy...
    Your freedom ends where others' begins. It's the same with software => promote LGPL.
    25.11.2007 20:19 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetové bankovnictví KB konečně funkční mimo IE
    Ne, stejný problém.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.