Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Byl jsem se dnes taky podívat na Invexu. Zúčastnil jsem se i přednášky kosmonauta vševěda, Tomáše Přibyla.
Úvodní slajd jeho prezentace jej představil jako člena týmu Microsoft. Přednáška se týkala postoji MS k systémové bezpečnosti. TP se hned na začátku od toho slajdu distancoval a prohlásil, že je jen publicistou na volné noze, s Microsoftem spolupracující jen externě. Prý právě díky tomu si může dovolit nadhled.
Pak se pustil do vyprávění. Musím říct, že kdyby z ničeho nic nedělal odmlky v půlce věty, aby se napil, byl by dokonalý - svoje povídání tak hluboce prožíval, až mi přišlo, že je ho škoda na nějaké bláboly o IT a že by měl radši hrát v divadle.
Největší překvapení ale spočívalo v tom, že když se nějak dotkl Linuxu, jako by to byl jiný TP, než jehož články všichni známe. Žádný nesmyslný nepodložený výpad, naopak se tvářil jako naprosto nestranný, chvílemi dokonce jako by Linux před útoky MS bránil (zvlášť u starého známého slajdu o výzkumu od Forrestera o počtu bezpečnostních chyb a rychlosti vydání jejich záplaty).
Sečteno a podtrženo, přednáška mi přišla kvalitní, pan TP ale předvedl, jak pevně si dokáže stát za svým názorem. Jenom nevím, jestli to nebylo tím obrovským logem abíčka za jeho zády...
Tiskni
Sdílej: