Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
K blogísku bych ještě dodal, že je pěkné opomíjet literaturu a mír, ale přitom cenu za ekonomii...A ta ekonomie určitě na rozdíl od literatury určitě zpolitizovaná nebude... Tato nahodilost kritérií mě také udeřila v zrak a pobavila.
WIKI - hry vyvinuté v ČR. Mezi jinými Mafia a Operace Flashpoint.
Jinak souhlasím s pointou článku - dokázali jsme toho málo, musíme se snažit více.
To beru, ale mě zajímá originální česká tvorba. Napadají mě jen NetBeans. PSPad, no ten zase tak známý a významný není. Software602 – hodně lokální věc, mimo ČR neznámé. Zapomněl jsem na někoho, na něco?AVG a Avast jsou ve světě docela dost známé.
Hanbiť sa za históriu? A to už prečo? Jednak sa na tom nič nedá zmeniť a hocijaké pocity sú irelevantné, jednak nechápem, prečo by som mal na seba brať vinu za niekoho iného (a obzvlášť za nejaké hovado, ktoré bolo zrovna pri moci). Nemci tiež určite nie sú radi, že mali Hitlera, ale mal by si kvôli tomu každý Nemec sypať celý život popol na hlavu a ísť konať dobročinné akcie na záchranu Židov? Hell, no! Čo tak prestať rozdeľovať ľudí podľa národov a všímať si radšej konkrétne osoby?
Nesledujem ťa. Kto neslávi čo a ako to súvisí s tým, čo som povedal?
Yup, to mám z angličtiny. V slovenčine to asi tiež moc nefunguje, ale už som silne deformovaný
Dělají ty firmy u nás něco jiného než lokální technickou podporu a produkci lokalizovaných marketingových kampaní a lobbing u politiků?Ano mají v ČR inženýring a R&D centra. Na konkrétní produkty byste se musel ptát někoho, kdo u nich dělá... pokud to není tajné. ;) U IBM si snad od kamaráda pamatuji se mj. pracovalo na rozpoznávání řeči. Sun zapadl ve smyslu za horizont, protože konec Sunu a již na nás svítit nebude. Nyní nově bude Oracle. Ale měl (tedy vlastně ještě chvíli má) v Praze inženýring a R&D, které se snad přenese i do Oraclu.
Jo, vim o tom. Podle toho, jak měly naše země být motorem Rakousko-Uherska, to fakt vypadá blbě.
Úvaha ... že by v tom hrálo roli naše místo v Evropě? Nejdřív zapomínání na vše rakouské a pak zase zapomínání na vše nekomunistické? Nic lepšího mne nenapadá ... snad absence center pro zájemce o techniku, Einstein a další se pohybovali např. okolo Göttingenu ... nebylo v Čechách takové místo, kde by se scházely kapacity.
Tak zrovna Norové měli dost kvalitní "atomovej" výzkum ... továrna na těžkou vodu byla u nich taky. Zase ... u nich to bylo i díky vlivu emancipace jako nového národa 20. století.
Nějakou roli tam Královská univerzita v Oslo měla ... Norů bylo okolo CERNu výrazně dost ... onu továrnu jsem zmiňoval spíš jako doplněk, ne jako hlavní argument.
Jen přes google, programově nee. Fakt času spíš málo než hodně.
existuje jeste jedno, rekl bych zasadni kriterium, podle ktereho je mozno nejakou skupinu lidi hodnotit: podle toho, jak prislusnici te ktere narodnostni skupiny udavali v koncentracnich taborech: Cesi jsou v teto statistice bohuzel za Polaky hned na druhem miste.
Kde si můžu stáhnout tu statistiku? Odpovím si rovnou sám - nikde, protože nic takového neexistuje.
Čo furt máte všetci proti ekonómii? Poznáte meno Nash (aby som spomenul niekoho populárneho)? V histórii ekonómie je plno vynikajúcich matematikov a inak nadaných ľudí (nie náhodou sa už od 17. storočia najlepší matematici venovali okrem iného aj finančnej analýze a pod.). Sám si robím z VŠE a ekonómov občas srandu, ale isté zásluhy im treba nechať
Ok, s tým súhlasím. Ekonómii by rozhodne prospelo, keby bola vedená vedeckejšie.
Podľa wikipédie bol (aj) ekonóm. To, že jeho práca má dopad aj inde, ešte neznamená, že nebol ekonóm :-P
Dostala ji i řada matematiků, protože jinak cena z matematiku není.
Ceny za matematiku existují. Jen matematici na rozdíl od ekonomů necítili potřebu parazitovat na názvu "Nobelova cena".
Na ekonomii lze nahlížet jako na aplikovanou matematiku.
Pche, rakusaci by vas za takove nehoraznosti hnali svinskym krokem.
Na ekonomii lze nahlížet jako na aplikovanou matematiku.To by ekonomové jistě rádi. ;)
Jo, pulka ekonomu uznava jedny kapacity, druha pulka zase jiny. Mozna, ze kdyby si me vzali k vyslechum Americti mirotvurci, tak bych po delsim obdobi poslechu hudby za obcasneho omyvani obliceje podepsal, ze ekonomie je socialni veda. Vic by ze me nedostali.
Ale je treba objektivne uznat, ze to, jak se ekonomum podarilo vecpat do Nobelovek a jeste ke vsemu do tech "tvrdejch", takze spousta veci neznalych lidi stavi ekonomii na roven fyziky nebo chemie, to byl fakt majstrstyk.
Tuším, že i o Čapkovi se uvažovalo v NC za literaturu?
Mimochodem, jak by se posuzoval SW který bych řekněme vytvořil já. Čech žijící trvale v Londýně.Zrovna Británie je mírně sporná ;), ale označil bych to jako produkt Evropský a je vymalováno. Řešit (ne)český, (ne)rakouský, (ne)polský... byla stejná blbost za C. K. mocnářství, jako je to blbost v dnešním (globalizovaném) světe. To jako proto, abychom si pak mohli měřit, kdo má...?
3 literatura, 0 ekon, 3 fyzika, 1 chemie, 5 medicína = 8
tak i díky tomuhle asi za matiku žádnou Nobelovku nedostaneme :)
Jinak jakmile budou ceny i v tak významných oborech jako je historie české literatury či cokoliv z AV, tak to máme jisté.
Tiskni
Sdílej: