Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Byla vydána lednová aktualizace aneb nová verze 1.109 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.109 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu modulárního otevřeného handheldu Mecha Comet s Linuxem.
...
Jinak není problém si v geniálním pacmanovi nastavit ať mi Xka prostě při aktualizacích přeskakujeTo sa da nastavit napriklad aj v Debiane, takze nic genialneho na tom nevidim....
), nicméně Arch mi vyhovuje _nesrovnatelně_ více. Už jenom třeba ty odporné SysV init skripty v Debianu, toho kdo vymyslel SysV init skripty by měli pověsit!
Ale těch věcí co se mi nelíbí na Debianu je vícero...
Holt každému sedí něco trošku jiného
ono je skutočne dobrá vec, ak každý balík má svoj vlastný init skript. ale doteraz som nevidel inštaláciu unixu, ktorá by to mala spravené (a dokázala využiť) skutočne poriadne
teda, vlastne som raz na freshmeat-e zaregistroval niečo, čo rozpoznávalo vchod do init-levelu zospodu, vchod do init-levelu zvrchu, odchod z init-levelu nahor, odchod z init-levelu nadol
Co slouží na práci se System V init skripty samozřejmě vím (i další pomocné utilitky jako rcconf, atp.), nicméně i tak je to pro mě děsně nepohodlné oproti BSD-like skriptum jako jsou v Arch Linuxu nebo Slackwaru. Prostě a jednoduše SysV init bytostně nesnášim
Ale jak říkam to je jen jedna z mnoha věcí, co se mi na Debianu nelíbí.
S pacmanem (balíčkovacím managerem v Arch Linuxu) se mi taktéž pracuje mnohem lépe než s apt-get a aptitude. A dokonce i lépe než s portage (protože narozdíl od emerge podporuje reverse dependencies). Přitom je to krásně jednoduchý systém, drží se filosofie jednoduchosti (KISS), která je Arch Linuxu vlastní.
Ale nikomu neberu jeho volbu, jak říkam každému holt vyhovuje něco jiného
pacman je jeden z nejlepsich balickovacich nastroju. Ja jinej bohuzel nevyzkousel, ale naprosto nic mi v nem nechybi... no flame please :)
Je to obrovský krok kupředu, jsem rád že se jim konečně ta modularizace povedla...
A btw. jsou opravdu zcela stable.
Jsem s ním už dlouho nesmírně spokojený, s žádnou jinou distribucí jsem nikdy tak spokojený nebyl
To že se striktně drží filosofie rolling updates a jsou v něm vždy aktuální verze považuji za obrovský klad
A ABS (Arch Build System) v kombinaci s AUR (Arch User Repository) je naprosto geniální a komunitě nesmírně otevřená a vstřísný věc...
Debian, samozřejmě
Ale přijde mi že Debian tohle splňuje asi o něco lépe.
Tiskni
Sdílej: