Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
to mi je jasné. ale predsa ja ako užívateľ distribúcie "pre každého" nemôžem vedieť perfektne anglicky. ja odklikám to, čo mi navrhne systém a idem.
A číst umíš? To by přece distribuce "pro každého" také neměla vyžadovat!
ale áno, prečítal som si poznámky k vydaniu a v nich to nebolo (české - prečo by som čítal anglické, keď sú lokalizované - to mám hľadať, či niečo nezabudli v preklade?).
Přečetl sis _překlad_ poznámek k vydání.
takže upozorním na chybu (chyby, lebo nie len tá jedna tam bola) a som debil. pekne.
Bug s instalací z alternate CD je známý, zjevně jsi ho ani nehledal. Nahlásils bugy týkající se toho ostatního? Sorry, ale vsadím se, že ne. Takže jsem toho názoru, že jsi debil a potřebuješ si kopnout do Ubuntu.
áno, preklad. ale načo potom je preklad, keď neobsahuje podstatné veci? nie je to 50 stránkový dokument, ktorý by bol problém preložiť.
Stěžuj si jinde. Třeba u české komunity Ubuntu. Ano, je to chyba, měli to přeložit. Jenže soudím, že z pohledu uživatele je lepší jít přímo ke zdroji. Protože těch věcí k překladu je příliš mnoho a je dost složité je udržovat.
bugy som nenahlásil, lebo ich neviem reprodukovať.
Pokusil ses?
Na 5 let starym notebooku instalace cca 20 minut.
Beh tak nejak normalni. Zvykl jsem si rucne prepinat takt procesoru. Pokud u notebooku sedim a neco delam tak nastavim na 1.8 GHz aby to "slapalo" a pokud jdu pryc ci spat tak shodim na 800 MHz. Ventilator se vubec nezapina, nerusi ve spanku a notebook prakticky vubec nehreje.
Vyuzivat automaticky mod zmeny taktu podle zateze se mi neosvedcilo.
10.04 slape dosti dobre, stezovat si nemohu.
Pridate applet "sledovani vykonu CPU a tam si uz jen prepinate.
a načo by to bolo dobré? si jasnovidec a napíšeš mi potom, čo mám vymeniť, aby bol stav opačný?Já jsem zkoušel Windows 7 na Pentiu M 1,73 GHz a 2 GiB RAM. Jediné co si pamatuju je, že větrák dělal randál jakoby chtěl celý notebook odstartovat a po pár minutách mi vyskočila hláška, že se systém přehřívá a stroj bude vypnut. A i když jsem dodal intelácké drivery tak se s tím systémem nedalo pracovat. Přitom Windows XP nebo jakákoliv dnešní linuxová distribuce na tom funguje bez problémů (náročnější je akorát KDE 4, ale GNOME funguje svižně včetně kompozitních efektů). Takže ano, HW konfigurace je podstatná.
No sláva, známe značku "grafického čipu". Zítra se možná dočkáme výrobce MB.
Pokud "většině" trvá instalace a boot o hodně kratší dobu, bude patrně problém v konfiguraci HW.
Ad. "jasnovidec" - právě bez podrobnějších informací bude muset _w4rr10r_ věštit. I když bych se mu (i ostatním) ani nedivil, kdyby touto záležitostí přestal ztrácet čas!
Já jsem snad nic o rozbalování balíčků nepsal...
Xubuntu používám, protože mně vyhovuje (v práci i doma). Pokud je v distribuci krpa, tak bych byl sám proti sobě, abych to nějak omlouval.
Moje reakce se v podstatě týkala pouze chování autora blogu. Pokud se dotyčný vůbec chce dobrat nějakého řešení, měl by trochu spolupracovat.