abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:11 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.4 LTS, tj. čtvrté opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Pozvánky

    V pátek 20. února 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 6. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večera. Hackday je určen všem, kteří si chtějí prakticky vyzkoušet práci s linuxovým jádrem i uživatelským prostorem, od posílání patchů například pomocí nástroje b4, přes balíčkování a Flatpak až po drobné úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 4
    včera 13:33 | IT novinky

    Evropská rada vydavatelů (EPC) předložila Evropské komisi stížnost na americkou internetovou společnost Google kvůli její službě AI Overviews (AI souhrny), která při vyhledávání na internetu zobrazuje shrnutí informací ze zpravodajských serverů vytvořená pomocí umělé inteligence (AI). Evropská komise již v prosinci oznámila, že v souvislosti s touto službou začala firmu Google vyšetřovat. Google obvinění ze strany vydavatelů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.04 (Resolute Raccoon) už nebude v desktopové instalaci obsahovat GUI nástroj 'Software & Updates'. Důvodem jsou obavy z jeho složitosti pro běžné uživatele a z toho plynoucích bezpečnostních rizik. Nástroj lze doinstalovat ručně (sudo apt install software-properties-gtk).

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 22
    včera 04:33 | IT novinky

    Thomas Dohmke, bývalý CEO GitHubu, představil startup Entire - platformu pro spolupráci vývojářů a agentů umělé inteligence. Entire získalo rekordních 60 milionů dolarů na vývoj databáze a nástrojů, které mají zefektivnit spolupráci mezi lidmi a agenty umělé inteligence. Dohmke zdůrazňuje potřebu přepracovat tradiční vývojové postupy tak, aby odpovídaly realitě, kdy většinu kódu produkuje umělá inteligence.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Zajímavý projekt

    Toyota Connected North America oznámila vývoj open-source herního enginu Fluorite, postaveného na frameworku Flutter. Pro renderování grafiky využívá 3D engine Filament od společnosti Google a dle svého tvrzení cílí na konzolovou kvalitu her. Fluorite je zřejmě navržen tak, aby fungoval i na méně výkonném hardware, což naznačuje možnost použití přímo v ICE systémech vozidel. Zdrojový kód zatím zveřejněný není.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 04:11 | Bezpečnostní upozornění

    Byl vytvořen nástroj a postup pro překonání věkového ověření platforem Discord, Kick, Twitch, Snapchat (a možná dalších), kód je open-source a dostupný na GitHubu. Všechny tyto sítě používají stejnou službu k-ID, která určuje věk uživatele scanem obličeje a na původní server posílá pouze šifrovaná metadata, ty ale sociální síť už nedokáže sama nijak validovat, 'útok' spočívá ve vygenerování a podstrčení legitimně vypadajících ověřovacích metadat.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    11.2. 14:11 | IT novinky

    Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    11.2. 13:55 | Nová verze

    Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 22:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (26%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 853 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm)

    12.3.2008 08:11 | Přečteno: 1620× | Clearellm development | poslední úprava: 13.3.2008 06:13

    Česká verze | English version


    Asi nejsem sám, kdo hledal nějaký použitelný transparentní skin pro gkrellm, aby jej lépe "zasadil" do svého desktopu. A určitě nejsem sám, kdo narazil na značně omezenou nabídku skinů tohoto typu. Hledal jsem dlouze kde se dalo a narazil jsem všehovšudy na dva použitelné transparentní skiny pro gkrellm - Invisible-Black a Invisible-White (na něj mne nasměrovaly tato a tato diskuse z ABC a tento link). Nicméně mně je těžké se zavděčit, a ani jedna z variant se mi nezamlouvala. Proč? Když už toho člověk má v gkrellmu moc, nastavení Invisible skinů zajistí, že se gkrellm nevejde ani na monitor o rozlišení 1280x1024.

    Rozhodl jsem se tedy potrápit své mozkové závity a výsledek je zde: transparentní skin Clearellm v0.3, který je úsporný a padne do tmavého pozadí. Vznikl kombinací původního Invisible-White a skinu Oregano (druhý s třetí screenshot), který mi byl vzorem v úspornosti. Pokud vám padne do oka, můžete jej stahovat zde (3kB). Pro budoucnost plánuji tvorbu alternativního tématu pro světlejší pozadí (těžko ale říct, kdy na to bude čas), možná ještě nějaké barvičky, ale to už je velmi vzdálená budoucnost...


    I think I am not only one, who was looking for some transparent greallm skin to make it better fit into the desktop. And surely I am not alone who found out that the amount of usable transparent gkrellm skins is very low. I was looking for it for very long time and I found out only two usable tranpsarent skins - Invisible-Black and Invisible-White. Unfortunately it is hard to make me satisfied, so I didn't like them. Why? In cas that you have a lot of monitors inside of gkrellm both these skins get too big and the don't fit even on screen with 1280x1024 resolution.

    So, I decided to make my brain some pain and the result is here: transparent gkrellm skin Clearellm v0.3, which is very space-saving and it fits into dark colored desktops. It has been created as a combination of old Invisible-White and Oregano skins (second and third screenshots), which has been my template in space-saving. If you like it, you may download it from here (3kB). For the next release I am planning some alternate theme for lighter desktops (it is hard to say when, because I don't have much time), maybe some more colors, but it is very far future...

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm), obrázek 1 Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm), obrázek 2 Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm), obrázek 3

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    12.3.2008 10:48 tomolc | skóre: 29 | blog: Live Desktop Tuning | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm)
    Celkom v pohode - testujem :-)

    Len tá farba čiar a písma mi pripadá moc pesimistická. Podla mojho názou zelená alebo iná decentnejšia farba by bola lepšia :-). Možno by som rozlíšil farbu písma a grafov

    tomolc
    pocasienahorach.sk
    pushkin avatar 12.3.2008 11:55 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm)
    Tohle je velmi ranné stádium, takže jsem se příliš nevzdaloval od vzoru, ale nějaká barevná témátka nejsou špatný nápad. Třeba klasická tmavější zelená, nějaká vínová, modrá a černá jsou klasika a nebyl by to až takový problém. Rozhodně je to jednodušší než nějaké ohňové barevné efekty :) Díky za tip, už vím s čím si hrát pro v0.4 :-)
    12.3.2008 14:25 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Clearellm v0.3 (transparentní skin pro gkrellm)
    Velka pochvala! Skin nemrvi "prechodove teplomery", kdyz ma clovek nastaveny siroky gkrellm (muj ma 256 pixelu). Skvela prace!
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.