Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Kvůli vyhledávačům.
Jelikož v dnešní době většina návštěvníků přichází právě z fulltext vyhledávačů, dostanou se na web okénkem od záchoda. A když na záchodě nevidí žádnou navigaci, jelikož ta je v předsíni, tak zase dům opustí, jelikož má pocit, že jde o samostatnou stránku, ke které nepatří nic dalšího.
Samozřejmně existuje řešení -- vložit na každou stránku ještě jednu verzi navigace. Možností je několik:
Jak je tedy vidět, použití framů k navigaci zavání zbytečnými problémy.
Tiskni
Sdílej:
Častěji se setkávám s opačným nešvarem: otevírat všechno (včetně některých odkazů v rámci webu) do nového okna.
Zajímavé, zkoušel jste to vůbec? Já jsem byl vaším tvrzením natolik překvapen, že jsem to hned zkusil. Firefox 1.0.6, Konqueror 3.4.0b ani Opera 7.54 to zvládaly bez nejmenších problémů.
Kdybych si měl tipnout, řekl bych, že při vašem experimentu jste posílal v HTTP hlavičce oběma framům stejné kódování a to správné (pro každý frame jiné) bylo pouze v http-equiv meta elementu, což celkem pochopitelně fungovat nemohlo.