Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak jsem si uvědomil, že jsem již hodně dlouho nic nepsal v Pythonu a pomalu zapomínám, jak se v něm vůbec píše. Tak jsem si řekl, že v něm napíšu nějakou blbinku. A výsledkem jsou PyGtkPipes, což je předělávka logického rychlíku, kterým často zabijím cesty MHD na mobilu.
Není to nic převratného, člověk prostě dostane pole s různě pootáčenými políčky s trubkama a má za úkol je pootáčet tak, aby všechny byly spojené, navíc jako bonus by to snad nemělo padat. Implementace je poněkud neoptimální (zvláště různé části kódu, které prolézají grafy), nicméně snad by to mělo generovat pouze vyřešitelné mapy a správně detekovat, co je spojeno a co ne.
Ke spuštění by mělo stačit mít relativně aktuální pygtk a poté v rozbaleném tarballu spustit pomocí python pipes.py
Opět budu rád, když kdokoliv, kdo zkusí spustit, ať už úspěšně, či neúspěšně zanechá nějaký ten komentář. Díky.
Tiskni
Sdílej:
Vypadá to pěkně, ale nějak jsem to nerozběhal. Nejdřív Python 2.4 prskal nad ternálním IF, po přepsání do konzervativnější formy mě zas vyfakoval pixbuf_new_from_file_at_size() že neumí rastrovat .SVG soubory. Asi bych měl konečně apgrejdovat :/