Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak jsem se po prázdninách dostal ke zrpacování nějakých měření a všímám si, že se mi přes prázdniny zvýšila řada Gnuplotu z 4.0 na 4.2. Co praští do očí na první pohled při interaktivním používání je nový terminál založený na wxwidgets.
Ale tím seznam příjemností nekončí.
Nový terminál jménem wxt
je příjemně antialiasován a zdá se, že defaultně podporuje unicode, což je příjemné pro české prostředí. Odstranitelná vada na kráse je, že defaultně má vypnutý enhanced mód zpracování textu, ale to spraví set term wxt enhanced
.
Potěšil mne také terminál pstex, který se zdá jako přesně to, co se mi hodí nejvíce.
V neposlední řadě je také příjemná podpora labelů přímo v souborech s daty, takže například pokud máme soubor data.txt:
1 2 2 2 3 4 "zajímavý bod" 4 2
a spustíme následující příkazy v gnuplotu:
set term wxt enhanced set offset 2,2,2,2 plot 'data.txt' title "něco^2", 'data.txt' with labels offset 0,1,0 notitle
dostaneme výsledek podobný připojenému obrázku
Co se zdá být zajímavým je také multiplot, který umožňuje vyskládat více grafů do jednoho obrázku, ale zatím jej nemám osahaný.
Prostě a jednoduše, ačkoliv jsem nečekal, že si nějak všimnu změn v nové verzi gnuplotu, mile mne překvapil tím, že změny bijí do očí, zatím v tom nejlepším smyslu.
Tiskni
Sdílej:
Interaktivny mod nepouzivam. Na cestinu/slovencinu mi staci existujuca podpora latin2, multiplot funguje uz vo verzii 4.0 (uspesne ho pouzivam).
Na druhu stranu podpora labelov v datovom subore sa mi celkom pozdava, aj ked zatial som nikdy nemusel nic take vyuzit. Ten unicode znie tiez dobre, hlavne ked si pomyslim na muky pri pridavani greckych pismen (terminal postscript).
Gnuplot je skvely program a daju sa v nom stvarat divy. Odporucam stranku gnuplot - not so Frequently Asked Questions a drzim palce pri merani, tiez ma nejake cakaju.
ln -s vim emacs
Co praští do očí na první pohled při interaktivním používání je nový terminál založený na wxwidgets.Já jsem chtěl antialiasing v GNUplotu opravdu hodně. Tak jsem Googlil, našel na sourceforgi diskusi, kde byl posílán neustále vylepšovaný patch pro wxTerm, a GNUplot tak asi půl roku (LS 2006) používal z CVS s aplikovaným patchem, abych měl wxt. A bylo to příjemné. Sice by si někdo mohl říct "pitomý antialiasing", ale ono v GNUplotu mě ty kostrbaté čáry a číslice dost otravovaly. Takže chápu, že Tě to těší
vim ~/.emacs