Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Zrovna tahle Pythonní implementace mi připadá jako zakuklený Singleton, přičemž se na interpreter hodila starost, aby ten stav byl nanejvýš jeden.
Nemohl bys uvést příklad, kde se hodí Borg víc, než Singleton?
Singleton::getinstance()
používáš new Singleton()
. V singletonu by ti new
narazilo na absenci public konstruktoru. Jinak se to chová úplně stejně.
>>> borgA is borgB False >>> id(borgA), id(borgB) 33097776, 33695504Borgove jsou rozdilne instance na ruznych mistech v pameti, zatimco singleton je jedina instance. Napriklad muzu dva borgy pouzit jako dva ruzne klice slovniku (pomijim ted ze pouzivat inherentne promenlivy objekt jako klic je blbost). Muzu vymyslet vyfikundace s borgy kteri budou instance ruznych trid ale sdilet stejny stav. Et cetera, et cetera… Mozna by se dalo i vymyslet rozumny pouziti pro neco takoveho, ale to uz bude asi kapku tezsi
class Borg(object): shared = {} def __new__(cls): self = object.__new__(cls) self.__dict__ = share return self seven, locutus = Borg(), Borg() seven is locutus # False
Mohl bys prosím tuto konstrukci pro nás nepythonisty vysvětlit?
Takže jde jen o to, že __shared_state je proměnná třídy?
A mohl bys prosím vysvětlit, co se děje v tom konstruktoru (?) __init__()?
A vůbec, kde se tam vzala proměnná "pozdrav"?
jednoduse receno, self.__dict__ je slovnik obsahujici vsechny atributy tridy. On ukazatel na ten slovnik atributu nastavil na ukazatel na tu tridni promennou -> vsechny instance maji stejnou sadu atributu.
Promenna pozdrav se tam vzala z
borgA.pozdrav = "My jsme Borg, budete asimilovani"
protoze python, pokud priradis do neexistujiciho atributu, ten atribut automaticky vytvori === prida do self.__dict__ novou dvojici klic-hodnota. A protoze self.__dict__ sdili (diky predchozimu 'hacku') vsichni borgove, muze ho borgB vypsat.
koukam ze sem to vysvetlil slozite jak mlaticku, ale to je tou nocni hodinou :)
Tiskni
Sdílej: