Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Problém je v tom, že můj kolega napsal takový kreslící soft. pod Windows (umí to otevřít ten G-kod, dá s v tom malovat), ze kterého by to mělo jít posílat na to moje zařízení.
Jinak bych to taky neřešil a prezentoval to z mojeho ntb, kde mám Gentoo. Akorát bych ho musel přejmenovat, protože se ted jmenuje PrDELL (=Přenosný DELL) a vzhledem k tomu, že je název počítae v konzoli vidět, mohl by to u rezentace diplomky být problém ...
Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem podobný problém vyřešil použitím starších (win) ovladačů od FTDI. S ovladači v 2.00.00 to nechodilo tak nějak pořádně... Teď tam mám ovladače v 1.00.2154 nebo 1.00.2176.
Na webu FTDichip jsem to už nenašel, posílali mi to Papouchové. Můžu poslat, bude-li zájem.
P.S.: V Linuxu to chodilo 100%, jak to tak bývá...
Ta nastevení jsem před chvílí objevil. Zkoušel jsem nastavovat Latency timer i buffery, ale nikdy to nefungovalo dobře. Nicméně se mi povedlo dosáhnout toho, že Wind. tomu zařízení poslaly víc dat, ale zase zpřeházeně (resp. vynechané řádky), takže to malovalo kraviny.
V Linuxu jsou výchozí hodnoty různých timerů a bufferů stejné ? A jsou nekde uloženy, nebo bych je musel vytáhnout ze zdrojáku ?
Tiskni
Sdílej: