Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
co se tyce prislovi "blby kdo dava, blbejsi kdo nebere" vystihuje to dnesni realitu, proste to tak je. By jste se divili co lidi prodava na inzerat kradenych veci a takove Aukro je corkama prolezle cele -> si pamatuju jak jsem koupil Laser tiskarnu za par tisicovek a nova by vysla na nejakych 15 tisic. Co na tom ze je cela takova potlucena, byla bez kabelu. Tiskarnu jsem potreboval, zaplatil jsem za ni a verim ze jeji prodejce ji nebyl cestne :D
Ale ponechme to byt - kdybych ho nekoupil ja, tak nekdo jiny urcite.
Je pozoruhodné, kolik lidí takto obhajuje své nemorální jednání. A to i v případě daleko horších prohřešků, než je koupě ukradeného kola.
Zajímavé ale je, že sice je tu 50 procent lidí, co by tento údajný trestný čin nepodpořili, ovšem nikdo tu není, kdo by proti němu zakročil (z hlasování je to patrné). Takže na druhou stranu zase tu máme přístup - do toho mi nic není. Ono by nebylo problém zavolat policajty, ať si dotyčného prošetří.
zamer se hlavne na pojmy Drzba a Vydrzeni. Pokud nabyl vec v dobre vire, tak neni co resit, dukazy o tom, ze kolo je kradene nejsou tak jakepakcopak, ale kolo za dve kila jeste jde, ale co kdyz si nekdo koupi auto za 200 tisic a nebo treba pul mega a na hranicich mu jej zabavi, protoze zjisti, ze auto je kradene? Nekdy je dobre, vedet jake ma clovek prava :)
Každý jsme jiný. Mne víc překvapuje, kolik lidí si radši začne vymýšlet přijatelné důvody, aby se za takto podezřelých okolností nemuseli zabývat tím, zda pomáhají zloději. Já samozřejmě nevím jistě, že je to zboží kradené; ale vidím, že pravděpodobnost, že tomu tak je, je natolik vysoká, že by pro mne nebylo z morálního hlediska přijatelné to zboží za takto podezřelou cenu koupit.
Zajímalo by mne, kolik z těch, kdo v tom nevidí (nebo nechtějí vidět) nic špatného, by si takovým způsobem koupilo třeba auto nebo jinou věc, která je snadno identifikovatelná a u které je značné riziko, že v případě, že je kradená, vám ji bez náhrady odeberou.
A je pro tebe z moralniho hlediska prijatelne, ze danou vec nekoupis jen proto, ze daneho cloveka podezrivas z kradeze, aniz bys k tomu mel jediny dukaz?
Ano, naprosto. Nemám žádnou povinnost to kolo ani nic jiného koupit od něj ani od kohokoli jiného. Nevidím naprosto nic nemorálního na tom, že si od někoho něco nekoupím - a mohu k tomu mít desítky různých důvodů. A pokud je značně vysoká pravděpodobnost, že je zboží kradené (což zde je), a nemám možnost si to ověřit (což nemám), je pro mne morálně nepřijatelné si takové zboží koupit. Stejně tak, jako bych si nekoupil mobil v bazaru nebo zastavárně, přestože věřím, že ne všechny jsou kradené.
Jj, přesně. Mně už ukradli 4 kola a dost drahý. Kdyby mi nějakej hajzl na ulici nabídl takhle kolo, nejspíš bych ho umlátil, páč bych si vzpomněl na to jaký vztek a jakou bezmoc jsem zažíval. Humánní to není, vím, ale pro mě bylo kolo vždycky víc než jen "kolo". Ta představa, že si na něj ten zloděj třeba jen sednul...fuj.
Tiskni
Sdílej: