Byla vydána nová major verze 7.0 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově je postavena je na Debianu 13 (Trixie) a GNOME 48 (Bengaluru). Další novinky v příslušném seznamu.
Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.
Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.
Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Již dlouho jsem neblogoval... a cítím, že je na čase to změnit...
Tento zápisek je bohužel nevalné informační hodnoty, nerozebírá žádne politické témata. Autor dokonce ani nevyzkoušel KDE 4, takže nemůže napsat, jak je pomalé . Ale je tu jiný fakt, fakt který mě velmi překvapil, že jsem se o něj rozhodl podělit.
(David jistě ví) Visací Zámek podporuje linux!
Jak jsem na to došel? Zde úryvek písně Bohatej z alba Jako Vždycky. To se píše rok 1994, takže je jistě používaní linuxu velmi problematické. Co to kecám, prostě je to pravej punk voe!
Abych mohl dávat holkám kytky na počkání A chránit tučňáky na jižním pólu Abych nikdy nemusel vstávat před svítáním A zvracet po špatným alkoholu Proto bych chtěl jednou bejt proto bych chtěl jednou bejt proto bych chtěl bejt bohatej... proto bych chtěl bejt bohatej... aspoň chvíli bejt bohatej
Vivat absinth (jako spellcheck špatný kámoš), vivat underground volové.
Tiskni
Sdílej:
ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo.Teď mě napadá, můžu vůbec zveřejňovat text písně?
Teď mě napadá, můžu vůbec zveřejňovat text písně?Máš šťastie. Použil si o jedno menej ako jedenásť slov .
set backspace=indent,eol,start
a dá se to i používat