Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Nedávno tu byl zápisek vychvalující jakési HP. Nuda! Už roky používám opravdový profesionální ntb který zatím nezklamal. Je stále k světu, dělá přesně to co se od něj očekává a má spoustu vychytávek, které by mu současné shitbooky a troublematy mohly závidět! A já od svého pracovního vercajku opravdu vyžaduji plnou profesionalitu a plné pracovní nasazení.
Tak se na něj podíváme:
Laptop je od kvalitní značky Toshiba a to už je zárukou japonské kvality. Na první pohled je vidět, že se nesnaží oslnit designem, ten je strohý. Šedé matné plasty už vyšly možná z módy, ale o to vůbec nejde - tento kus železa je přece profesionálním nářadím. Navíc má přijemné rozměry, žádná rozpláclá kráva - skvělá skladnost! Navíc perfektní vychytávka, ntb má v sobě integrovaný zdroj! Takže z něj vede šňůra přímo na 230 V, což na skladnosti samozřejmě ještě přídá. Otevřeme ale směle víko:
Rozložení klávesnice nemám co vytknout, přesně kopíruje mé pracovní návyky. Místo nezabírají žádné nepraktické klávesy jako třeba win key. Co je ale hlavní, jako polohovací zařízení zde není nepraktický touchpad, ale kvalitní trackpoint! A chybějící touchpad nemá šanci překážet! Ukažte mi současný ntb, který je takto skvěle vybaven! Teď ale přejdu k periferiím.
Radost pohledět. Laptop sice neumí současné protežované usb, ale naopak poskytne paralelní, sériové a dokonce i scsi rozhraní! Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má? To ale není vše:
Laptop disponuje (amigo, samozřejmě funkční) cdrom mechanikou, která nabízí ničím neomezený přístup k datům a multimediím, které si lze na tomto stroji v plné kvalitě vychutnávat. Kvalitní stereo poslech nabídnou dva repráčky pod displayem, analogový potenciometr pro nastavení hlasitosti (!) a audio vstupy a výstupy. Navíc je k němu dostupná externí disketová mechanika, která ještě více rozšíří jeho komunikační možnosti. Přes pcmcia rozhraní lze připojit až dvě karty a navíc obsahuje dva IR senzory. No ale k čemu by nám byl bezchybný hardware, kdyby ho nedokázal využít software. To ale rozhodně není tento případ.Ano, na Pentium I s 48 MB operační paměti běží revoluční systém Windows 98 naprosto bezchybně. Díky technologii plug'n'play systém okamžitě zaregistruje veškerá zařízení včetně externích a laptop je nachystán k práci. Například k náročné grafické tvorbě (samozřejmostí je matný display o poměru stran 4:3 - nic jiného se na vážně míněnou práci ani nedá používat!):
Jenom pracovat by ale bylo smutné, takže i od profesionálního pracovního hardware očekávám možnost dobré relaxace. A to zde není žádný problém, i nejnovější hry tu běží plynule a laptop nabízí maximální požitek:
A co servis? Někdo tvrdí, že ntb má dobrý servis pouze tehdy, pokud je ntb vyreklamovaný do druhého dne. Já tvrdím, že má ntb dobrý servis pouze tehdy, pokud ho vůbec nepotřebuje! Tento kousek věrně slouží již 15 let a nikdy s ním nebyl jediný problém. Proto vyhoďte své křápy z okna a pořiďte si konečně pořádný pracovní nástroj!
Tiskni
Sdílej:
nepraktické klávesy jako třeba win keyAle kuš. Dá se použít jako modifikátor nebo na klávesové zkratky. Ale ten hákový kříž, co je na té klapičce vytištěný, jsem musel zabarvit - ještě by mě někdo obvinil z Propagace.
48 Mb operační pamětiWindows 98 na 8 MB RAM?! To bych nikdy nevěřil, že půjde. Jinak popisovanému zařízení chybí k profesionalitě jen profesionální operační systém. A tím nemyslím Windows XYZ Professional.
48MB ???? však to je idealna mašina na OpenBSD..... !!!!!!!!!!!!! raz som daval OpenBSD 4.1 na 16mb masinu a isly aj xka ale 10min kym ich spustilo
tri kila je jeste dobra cena, vzhledem k tomu ze takova vec se uz dneska jen tak nekde nesezene ...
Laptop sice neumí současné protěžované usbUSB se protežuje hodně, ale žádné protížené jsem ještě neviděl :) Ne že bych byl nějaký Grammar Nazi, ale spíš mi to přijde jako zajímavost, o které spousta lidí zjevně neví :)
Oh. Malá krabička, co udělá "Bzzzt!" . Takovou jsem si vždycky přál.
Part# PA2713U NoteDock II Port Replicator (Optional) Two Type III CardBus ready PC Card slots Yes: each slot supports one card Supported Interfaces serial, parallel, PS/2 keyboard, PS/2 mouse, DC in, SVGA monitor, lock slot , joystick/MIDI, audio line-in, line-out, headphone, microphoneObrázek je zde port-replicator
vyskoci ven a je to takova dlouha packa kterou jde tocitŽe by? (co se podívat do manuálu?)
revoluční systém Windows 98 naprosto bezchybně. Díky technologii plug'n'play systém okamžitě zaregistruje veškerá zařízení včetně externích
To sice zaregistruje, ale co si matně vzpomínám, i na USB mass storage zařízení potřebuje nainstalovat driver, a to pro každé jiný.
které už přinese komfort navíc (ne, icewm ho nepřinášíBych se hádal)
The binaries currently offered were last updated at Sun Feb 03 15:00:45 ICT 2008.
je to mrtvy a pohrbeny, ale vypada to pekne (na to ze to je v tcl/tk) a kdyby se to dal vyvijelo ...Z toho, co vám potom naúčtuje O2 dostane GTS určitou část.Aha, tak proto mohl fungovat např. Volný.
V dobách dřívějších, které jsem tedy nezažil, snad byla místní volání za pevnou cenu nezávisle na době hovoru, což se pro internet hodiloTo jsi zažít musel, já si matně vzpomínám, jak kdysi (1998?) táta dlouho telefonoval, děda nadával, jaké budou účty a máma mu to vysvětlovala
To jsi zažít musel, já si matně vzpomínám, jak kdysi (1998?) táta dlouho telefonoval, děda nadával, jaké budou účty a máma mu to vysvětlovalaNevím, někdy v té době (1998) jsem se ve škole poprvé dostal k dial up připojení, a určitě se to účtovalo podle času (jestě jsme tak kvůli tomu šli v sobotu nebo v neděli, protože to bylo podstatně levnější). Možné to ale je, v té době mě to moc nezajímalo.
Nevím, někdy v té době (1998) jsem se ve škole poprvé dostal k dial up připojení, a určitě se to účtovalo podle času (jestě jsme tak kvůli tomu šli v sobotu nebo v neděli, protože to bylo podstatně levnější). Možné to ale je, v té době mě to moc nezajímaloMožná to tak bylo pouze v rámci jedné ústředny.Informace z téhle doby se na internetu hledají dost těžko.
V dobách dřívějších, které jsem tedy nezažil, snad byla místní volání za pevnou cenu nezávisle na době hovoru, což se pro internet hodilo (ale spojení často padalo, a s příchodem modernějších ústředen se přešlo na minutové účtování).
Do roku 1989 to tak bylo všude a ta cena byla 1 Kč (týkalo se to např. jakéhokoli hovoru po Praze). Staré analogové ústředny to navíc jinak ani neuměly, takže paušální cena vydržela v některých lokalitách i velmi dlouho - podle toho, jak se Telecomu dařilo digitalizovat síť. Docházelo tak k paradoxu, kdy si zejména uživatelé dial-upu zpátečnicky přáli, aby jim analogová ústředna vydržela co nejdéle, přestože to pro ně znamenalo nižší kvalitu hovorů.
byl na nem nainstalovanej katalog strazny veze a probudte seJak příhodné