Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Nedávno tu byl zápisek vychvalující jakési HP. Nuda! Už roky používám opravdový profesionální ntb který zatím nezklamal. Je stále k světu, dělá přesně to co se od něj očekává a má spoustu vychytávek, které by mu současné shitbooky a troublematy mohly závidět! A já od svého pracovního vercajku opravdu vyžaduji plnou profesionalitu a plné pracovní nasazení.
Tak pokud jste rozklikli tenhle blog, no asi rozklikli, jinak by jste ho nečetli , tak asi jen proto, že čekáte nějakou pointu toho špatného vtipu. Jehličkovka? Dneska? Autor se pravděpodobně zbláznil. No nezbláznil, magor jsem už od narození, takže můžeme jít dál
. Jehličkovka má jednu sakra výhodu - úsporný tisk. A nadruhou stranu spoustu nevýhod, pomalost, hroznou kvalitu, atd... V dnešní době je spousta možností jak tisknout levně, například laser, jenže ten něco stojí. Používal jsem asi, jako každý, kdo občas něco potřebuje vytisknout, inkoust. Ale cena nového toneru u levnějších inkoustovek asi nepotěší nikoho. A když jsem dostal od známých darem jednu vysloužilou jehličkovku, rozhodl jsem se, že nový inkoust už nekoupím. Jenže jehličkovka není jen tak, takže tu popíšu (i pro sebe) čím jsem si prošel, než jsem byl spokojený.
Teď jsem přišel domů, nejsem plně střízliv, ale to mi nebrání udělat takové mále PFko. Foceno mobilem, když jsem šel kolem nádraží domů ;-), tomu taky odpovídá úděsná kvalita. Ale lokomitiva to byla pěkná.
Dlouho jsme nenapsal žádný zápisek, nebyl k tomu ani moc důvod. Nějaký zajímavý postřeh typu konfigurace (i když jsem slíbil zápis o nastavení lightscribe v gentoo, ovšem není to tak ideální jak bych čekal (pokud to někoho zajímá - funguje mi to pouze v chrootu) a stejně je lightscribe celkem na pytel) se neobjevil, a taky moc na psaní nebyl čas. Ale občas se mi stane něco, co by možná sepsat stálo za to. Většině lidí by to ale asi nepřišlo zajímavé, krom toho to v psaném textu nedokážu vždy barvitě podat. Dneska se mi ale stálo něco, kčemu si čas na sepsání najdu.