Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Nedávno tu byl zápisek vychvalující jakési HP. Nuda! Už roky používám opravdový profesionální ntb který zatím nezklamal. Je stále k světu, dělá přesně to co se od něj očekává a má spoustu vychytávek, které by mu současné shitbooky a troublematy mohly závidět! A já od svého pracovního vercajku opravdu vyžaduji plnou profesionalitu a plné pracovní nasazení.
Tak pokud jste rozklikli tenhle blog, no asi rozklikli, jinak by jste ho nečetli , tak asi jen proto, že čekáte nějakou pointu toho špatného vtipu. Jehličkovka? Dneska? Autor se pravděpodobně zbláznil. No nezbláznil, magor jsem už od narození, takže můžeme jít dál
. Jehličkovka má jednu sakra výhodu - úsporný tisk. A nadruhou stranu spoustu nevýhod, pomalost, hroznou kvalitu, atd... V dnešní době je spousta možností jak tisknout levně, například laser, jenže ten něco stojí. Používal jsem asi, jako každý, kdo občas něco potřebuje vytisknout, inkoust. Ale cena nového toneru u levnějších inkoustovek asi nepotěší nikoho. A když jsem dostal od známých darem jednu vysloužilou jehličkovku, rozhodl jsem se, že nový inkoust už nekoupím. Jenže jehličkovka není jen tak, takže tu popíšu (i pro sebe) čím jsem si prošel, než jsem byl spokojený.
Teď jsem přišel domů, nejsem plně střízliv, ale to mi nebrání udělat takové mále PFko. Foceno mobilem, když jsem šel kolem nádraží domů ;-), tomu taky odpovídá úděsná kvalita. Ale lokomitiva to byla pěkná.
Dlouho jsme nenapsal žádný zápisek, nebyl k tomu ani moc důvod. Nějaký zajímavý postřeh typu konfigurace (i když jsem slíbil zápis o nastavení lightscribe v gentoo, ovšem není to tak ideální jak bych čekal (pokud to někoho zajímá - funguje mi to pouze v chrootu) a stejně je lightscribe celkem na pytel) se neobjevil, a taky moc na psaní nebyl čas. Ale občas se mi stane něco, co by možná sepsat stálo za to. Většině lidí by to ale asi nepřišlo zajímavé, krom toho to v psaném textu nedokážu vždy barvitě podat. Dneska se mi ale stálo něco, kčemu si čas na sepsání najdu.