Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
nepraktické klávesy jako třeba win keyAle kuš. Dá se použít jako modifikátor nebo na klávesové zkratky. Ale ten hákový kříž, co je na té klapičce vytištěný, jsem musel zabarvit - ještě by mě někdo obvinil z Propagace.
48 Mb operační pamětiWindows 98 na 8 MB RAM?! To bych nikdy nevěřil, že půjde. Jinak popisovanému zařízení chybí k profesionalitě jen profesionální operační systém. A tím nemyslím Windows XYZ Professional.
48MB ???? však to je idealna mašina na OpenBSD..... !!!!!!!!!!!!! raz som daval OpenBSD 4.1 na 16mb masinu a isly aj xka ale 10min kym ich spustilo
tri kila je jeste dobra cena, vzhledem k tomu ze takova vec se uz dneska jen tak nekde nesezene ...
Laptop sice neumí současné protěžované usbUSB se protežuje hodně, ale žádné protížené jsem ještě neviděl :) Ne že bych byl nějaký Grammar Nazi, ale spíš mi to přijde jako zajímavost, o které spousta lidí zjevně neví :)
Oh. Malá krabička, co udělá "Bzzzt!" . Takovou jsem si vždycky přál.
Part# PA2713U NoteDock II Port Replicator (Optional) Two Type III CardBus ready PC Card slots Yes: each slot supports one card Supported Interfaces serial, parallel, PS/2 keyboard, PS/2 mouse, DC in, SVGA monitor, lock slot , joystick/MIDI, audio line-in, line-out, headphone, microphoneObrázek je zde port-replicator
vyskoci ven a je to takova dlouha packa kterou jde tocitŽe by? (co se podívat do manuálu?)
revoluční systém Windows 98 naprosto bezchybně. Díky technologii plug'n'play systém okamžitě zaregistruje veškerá zařízení včetně externích
To sice zaregistruje, ale co si matně vzpomínám, i na USB mass storage zařízení potřebuje nainstalovat driver, a to pro každé jiný.
které už přinese komfort navíc (ne, icewm ho nepřinášíBych se hádal)
The binaries currently offered were last updated at Sun Feb 03 15:00:45 ICT 2008.
je to mrtvy a pohrbeny, ale vypada to pekne (na to ze to je v tcl/tk) a kdyby se to dal vyvijelo ...Z toho, co vám potom naúčtuje O2 dostane GTS určitou část.Aha, tak proto mohl fungovat např. Volný.
V dobách dřívějších, které jsem tedy nezažil, snad byla místní volání za pevnou cenu nezávisle na době hovoru, což se pro internet hodiloTo jsi zažít musel, já si matně vzpomínám, jak kdysi (1998?) táta dlouho telefonoval, děda nadával, jaké budou účty a máma mu to vysvětlovala
To jsi zažít musel, já si matně vzpomínám, jak kdysi (1998?) táta dlouho telefonoval, děda nadával, jaké budou účty a máma mu to vysvětlovalaNevím, někdy v té době (1998) jsem se ve škole poprvé dostal k dial up připojení, a určitě se to účtovalo podle času (jestě jsme tak kvůli tomu šli v sobotu nebo v neděli, protože to bylo podstatně levnější). Možné to ale je, v té době mě to moc nezajímalo.
Nevím, někdy v té době (1998) jsem se ve škole poprvé dostal k dial up připojení, a určitě se to účtovalo podle času (jestě jsme tak kvůli tomu šli v sobotu nebo v neděli, protože to bylo podstatně levnější). Možné to ale je, v té době mě to moc nezajímaloMožná to tak bylo pouze v rámci jedné ústředny.Informace z téhle doby se na internetu hledají dost těžko.
V dobách dřívějších, které jsem tedy nezažil, snad byla místní volání za pevnou cenu nezávisle na době hovoru, což se pro internet hodilo (ale spojení často padalo, a s příchodem modernějších ústředen se přešlo na minutové účtování).
Do roku 1989 to tak bylo všude a ta cena byla 1 Kč (týkalo se to např. jakéhokoli hovoru po Praze). Staré analogové ústředny to navíc jinak ani neuměly, takže paušální cena vydržela v některých lokalitách i velmi dlouho - podle toho, jak se Telecomu dařilo digitalizovat síť. Docházelo tak k paradoxu, kdy si zejména uživatelé dial-upu zpátečnicky přáli, aby jim analogová ústředna vydržela co nejdéle, přestože to pro ně znamenalo nižší kvalitu hovorů.
byl na nem nainstalovanej katalog strazny veze a probudte seJak příhodné
Tiskni
Sdílej: