T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Už jste se sečetli? A na jedničku? Anebo na pětku, a tu si nyní musíte ještě do konce školního roku stihnout opravit?
Tak se zpožděním jeden Velikonočně-sčítací. Ostatně, kdyby v Betlémě neprobíhalo sčítání lidu, vše mohlo být jinak .
Tiskni
Sdílej:
si počkáme na papíry a zkusí se jako udělat ten trik stou kouzelnou tužkou hele :D ;D
Používať systém, ktorý je závisli na výrobcovi je mimo moje chápanie. Potrebuje zhodu jedenástich názorov desiatich AI ?
když moc dlouho koukám nazdrojáček tak taky vidim hrozně moc smajlíků :D
náhodou včera byl v dopisový schránce letáček ve kterým se piše žese to týká nás všech a letáček by přece jako nekecal :O :O
Občanku [1] mám (dokonce dvě), trvalý pobyt ne. Naštěstí jsem si jej zrušil ještě v době, kdy to šlo pouhým písemným prohlášením do datové schránky (než to ****** zákonodárci zkomplikovali a zatížili správním poplatkem).Podle toho co jsem našel tak
podle zákona o občanských průkazech, dnem ukončení trvalého pobytu končí platnost občanského průkazu a současně je občan povinen, odevzdat občanský průkaz do 15 pracovních dnů obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, který ho vydal, nebo matričnímu úřadu podle místa trvalého pobytu.Takže jestli ta česká občanka je z doby před zrušením trvalého pobytu, tak můžeš mít asi docela problém až budeš chtít ten pas... Na druhou stranu, sčítání se tě opravdu netýká