Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Nezaměňujte prosím se slovem scam .
Sice to uživatele iPhonů stálo nějaká ty zadní vrátka a trochu soukromí, ale na druhou stranu se Applu podařilo ochránit děti před zneužíváním. Nebo ne?
No, na každý pád, pokud svým dětem ihned nekoupíte zbrusu nový iPhone, lze Vás považovat minimálně za sprosté podezřelé .
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
7.8.2021 06:09google tam v about:config vidim jakoby na víc místech eště třeba v urlclassifier.trackingWhitelistTable nebo mailnews.messageid_browser.url :O :O nevim co ty věci dělaj ale zněj děsně podezřele :O :O
...............asi ty mozzila věci zahodim všecky :/ :/
nebo jakoby rovnou jít bydlet do jeskyně :D
Při otevření přílohy posílá do Googlu cestu ke složce (/home/jenda/.thunderbird/blabla/Inbox), SHA-256 hash přílohy a jméno přílohy (!). (vypnete to v about:config browser.safebrowsing.downloads.remote.url)to je proto abys nemohl sirit ruzne zakazane a ideodiverzni materialy v priloze. A pokud je siris, aby se to hlasilo na ministerstvo pravdy. Konkretne tohle zabezpeci pozornost statnich organu tem, kdo ty zakazane materialy od nekoho dostanou... Jo zapad, tam neni potreba mistni Navalne primitivne travit jedem, staci jim poslat email s detskym pornem v 1 rano, a ve 4 rano vyrazi dvere zasahovka a toho hnusneho pedofila, ktery bude tvrdit jak o nicem nevedel, jako kazdy zatceny pedofil, navzdy ucini nevolitelnym...takhle se to hraje...nikdo nesmi stat v ceske k rudozelenemu raji pokroku a tolerance.